Oświadczenie Prezesa LFA – Marcina Wyszkowskiego:

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Drodzy Kibicie i Zawodnicy futbolu amerykańskiego, już jutro Liga Futbolu Amerykańskiego zainauguruje swoje rozgrywki, 26 klubów będzie rywalizować o punkty i trofea ligi.

Niestety w związku z tym, że naszej dyscyplinie zafundowano emocje organizacyjno – personalne, których nie powstydziłby się najlepszy mecz Super Bowl, cierpią kluby, kibice i sama dyscyplina, chciałem wyjaśnić parę kwestii:

1. W dniu dzisiejszym Ministerstwo Sportu i Turystyki wydało decyzję o wyrażeniu zgody na utworzenie związku sportowego w naszej dyscyplinie. Decyzja ta nie oznacza, że ZS PZFA, czy inna organizacja z nim powiązana, została uznana za Polski Związek Sportowy.

2. Dwa tygodnie temu Trybunał Sportowy w Lozannnie uznał, że Tommy Wiking, który uważał się za szefa IFAF (Międzynarodowa Federacja Futbolu Amerykańskiego) potwierdził, że ZSPZFA jest członkiem IFAF. W związku z tym, że Tommy Wiking nigdy nie został prawidłowo wybrany na Prezesa IFAF, nie miał prawa w imieniu IFAF decydować o czymkolwiek.

3. Tommy Wiking potwierdził ZSPZFA członkostwo w IFAF, pomimo decyzji wstępnej CAS, wzywającej do powstrzymania się od wydawania decyzji, którą później trzeba będzie unieważniać.

4. Kluby zrzeszone w LFA maja swojego przedstawiciela, który został stroną w postępowaniu, jako partner społeczny, po otrzymaniu decyzji, niezwłocznie zaskarży ją, co wstrzyma jej bieg.

Zaistniała sytuacja nikomu dobrze nie wróży. Przez ostatnie 10 lat kluby w lidze traktowane były jak petent, osoby które dziś są we władzach Związku, przez ostatnie 10 lat głuche były na wezwania klubów o utworzenie takiej organizacji.

Zmiana ich podejścia nadeszła dopiero w momencie, w którym kluby same zaczęły tworzyć podwaliny organizacyjne pod związek sportowy. Przypominamy, że zanim kluby same zdecydowały się na tworzenie własnej organizacji, przez 3 miesiące prosiły władze PZFA o spotkanie.

Pomimo tego wszystkiego, dla dobra futbolu amerykańskiego, za pośrednictwem mediów, zwracamy się do osób z władz ZS PZFA o spotkanie mające na celu ratować dobre imię futbolu amerykańskiego. Pomimo produkcji i kolportowania paszkwili na kluby, blokady ich stron www, oraz ataków personalnych na osoby związane z Liga Futbolu Amerykańskiego, chcemy podjąć się próby dialogu, wierząc, że uda się dojść do porozumienia.

Zwracam się również do Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego o pomoc w podjęciu tego dialogu.

Z pozdrowieniami,
Marcin Wyszkowski.

Prezes Zarządu
Liga Futbolu Amerykańskiego sp. z o.o.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

2 thoughts on “Oświadczenie Prezesa LFA – Marcina Wyszkowskiego:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *