Panthers będą reprezentować Polskę w nowej lidze międzynarodowej!

Już w czerwcu 2021 roku futbol amerykański w Europie wejdzie na nowy poziom. To właśnie wtedy zadebiutują rozgrywki European League Of Football, w których zobaczymy reprezentujących nasz kraj wielokrotnych Mistrzów Polski Panthers Wrocław.

Futbol amerykański w Europie cały czas się rozwija, a Panthers Wrocław od lat klasyfikowani są jako jeden z czołowych klubów. Teraz najbardziej utytułowana drużyna w kraju wejdzie na zupełnie nowy poziom, by w rozgrywkach ligowych zmierzyć się z czołowymi drużynami z największych miast w Niemczech.

W pierwszym sezonie European League Of Football zobaczymy 7 drużyn z Niemiec i właśnie Panthers Wrocław. Docelowo liga ma liczyć ponad 20 drużyn z całego kontynentu, a rozmowy z czołowymi markami już trwają. Sezon ligi rozpocznie się w czerwcu, a zakończy we wrześniu tuż przed startem sezonu amerykańskiej ligi NFL.

Nadrzędny cel naszego klubu jest zawsze jeden – ciągły rozwój i pokonywanie kolejnych szczebli na drabinie poziomu sportowego i organizacyjnego. Zaproszenie i w gra w międzynarodowej lidze to w pewnym sensie spełnienie marzeń, a dla naszych zawodników potężne wyzwanie. Wierzymy, że ten projekt wraz z długofalowym planem i osobami, które za nim stoją może wprowadzić nową jakość w dyscyplinie i cieszymy się, że możemy być jego częścią, a nasze międzynarodowe spotkania będą dostępne w telewizji na żywo – mówi Jakub Głogowski, Dyrektor Sportowy Panthers Wrocław.

To właśnie ekspozycja medialna jest jednym z kluczy do dalszego rozwoju dyscypliny i to właśnie ona jest celem European League Of Football. Na czele ligi w roli komisarza stanie znany w świecie sportu Patrick Esume, który doskonale zna Wrocław, ponieważ wraz z Reprezentacją Francji jako jej główny trener zdobywał na Stadionie Olimpijskim złoty medal igrzysk The World Games 2017. To dzięki temu mógł już wtedy przekonać się o poziomie i jakości organizacji imprez w stolicy Dolnego Śląska. 

Futbol amerykański w Niemczech rośnie z roku na rok. W ponad 500 klubach trenuje aż 65 000 zawodników. To właśnie dlatego liga rozpoczyna się właśnie tutaj. Olbrzymią popularność na niemieckim rynku mają też transmisję meczów NFL. W lutym Super Bowl oglądało w kraju na żywo blisko 2 miliony osób. To pokazuje jak bardzo kibice chcą oglądać futbol na najwyższym poziomie na żywo, a my umożliwimy im to w czasie, kiedy NFL ma przerwę pomiędzy sezonami – mówi Patrick Esume, komisarz ELF.

W ligę zaangażowana jest również firma SEH Sports & Entertainment Holding z olbrzymi doświadczeniem w organizacji imprez i prowadzania klubów sportowych. CEO ligi został Zeljko Karajica były dyrektor w stacjach telewizyjnych ProSieben Sat.1 i Sport1. To właśnie jego doświadczenie ma sprawić, że liga ELF stanie się produktem telewizyjnych z olbrzymią ekspozycją medialną, jakiej w Europie jeszcze nie było.

Aby związać kibiców NFL jeszcze bardziej z ELF, liga będzie rozgrywała swoje mecze na zasadach NFL, które różnią się od tych znanych z boisk Europy zaciągniętych z NCAA, o tym, jakie to będą różnice przekonamy się wkrótce, kiedy zostaną one zaadoptowane do europejskich warunków i potwierdzone kluby. Jeszcze w listopadzie poznamy nazwy wszystkich drużyn, które zagrają w ELF, a także system rozgrywek i przeciwników, z którymi zagrają Panthers Wrocław.

Dawno nie byliśmy tak zmotywowani. Wiemy, jak wiele pracy przed nami i przed zawodnikami, ale wiemy, że jesteśmy gotowi. Panthers Wrocław jest marką uznaną w całej Europie, czego dowodem jest zaproszenie do tego projektu. Chcemy dać naszym kibicom wspaniałe widowisko na Stadionie Olimpijskim i wierzymy, że właśnie to jest właściwa droga – podsumowuje Jakub Głogowski.

Fot: Łukasz Skwiot

Translate »