Panthers Wrocław mistrzostwem juniorskich jedenastek żegnają się z PLFA

Wiemy już, że drużyny Panthers Wrocław nie będziemy oglądać w przyszłości w rozgrywkach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Pantery mimo utworzenia nowej ligi, EFA, tegoroczną kampanię zdążyli jeszcze zwieńczyć mistrzostwem Polski juniorów. W niedzielę na Stadionie Olimpijskim wrocławianie uporali się z Kozłami Poznań, zwyciężając 22:7.

Obie ekipy do finału PLFA J-11 przystępowały nie zaznawszy w tym roku goryczy porażki. Poznaniacy w półfinale bez najmniejszych problemów rozbili Lowlanders Białystok 22:0, natomiast gospodarze decydującego starcia wygrali 20:6 z Mustangs Płock. Panthers, którzy raczej standardowo jawili się na faworytów tego meczu, potwierdzili swoje mistrzowskie aspiracje już w pierwszej kwarcie. 7-jardowym biegiem popisał się Tomasz Pietkiewicz. Podwyższenie za jeden punkt sprawiło, że do drugiej części meczu gospodarze przystępowali z prowadzeniem 7:0. Po zmianie stron Pantery powiększyły swoją przewagę. Po raz drugi za sprawą akcji biegowej, tym razem wykonanej przez Kamila Knapika. Nie udało się podwyższyć, lecz i tak do szatni Kozły schodziły przegrywając 13 punktami.

W trzeciej kwarcie obrońcy tytułu definitywnie pogrzebali już marzenia ekipy z Poznania na wywalczenie mistrzostwa. Najpierw błąd wielkopolskiej ofensywy sprawił, że obrona Panthers dodała na tablicę wyników 2 „oczka” za sprawą safety, a jeszcze w tej samej części meczu defensywa wrocławian, w której błyszczał Kacper Pawlak – MVP finału – zanotowała touchdown po przechwyceniu futbolówki. Udało się także podwyższyć kopnięciem i Pantery w ostatnią kwartę wchodziły z prowadzeniem 22:0. W czwartej odsłonie widowiska Kozły zdołały zaliczyć przyłożenie, lecz był to kres ich możliwości. Podwyższenie za jeden punkt ustaliło końcowy rezultat na 22:7 i dało Panthers Wrocław kolejne mistrzostwo Polski, ostatnie pod egidą PLFA.

autor: Mariusz Kańkowski foto: Michał Klimek - kibic PLFA

Leave a Reply

Translate »