Patryk Matkowski zawodnikiem New Yorker Lions!

Od kilku miesięcy wiedzieliśmy już, że Patryka Matkowskiego nie zobaczymy w sezonie 2018 w barwach Panthers Wrocław. Utalentowany wide receiver zdecydował się na występy za granicą i dzisiaj oficjalnie potwierdzono, że jego nowym zespołem będzie wicemistrz Niemiec, New Yorker Lions!

23-latek rozstał się z mistrzami Polski w nie najlepszych okolicznościach. Skrzydłowy mimo zakazu klubu postanowił wziąć udział w meczu towarzyskim reprezentacji Polski ze Szwajcarią, w związku z czym Panthers zawiesili go w prawach zawodnika. Matkowski w Lublinie pokazał się zresztą z bardzo dobrej strony, przyłożeniem otwierając wynik wygranej 13:6 potyczki.

W zakończonej obroną tytułu mistrzowskiego przez Pantery kampanii 2017 nasz kadrowicz zanotował pięć przyłożeń i zdobył ogółem 180 jardów w czterech meczach. Teraz Matkowski powalczy o tytuł w Niemczech. W ubiegłym roku dość niespodziewanie New Yorker Lions nie zdołali potwierdzić swojej dominacji za naszą zachodnią granicą. W German Bowl XXXIX ulegli minimalnie 13:14 Schwäbisch Hall Unicorns i musieli zadowolić się wicemistrzostwem. Triumfowali natomiast w rozgrywkach BIG6. Zespół z Brunszwiku w decydującym starciu rozbił 55:14 inną niemiecką ekipę, Frankfurt Universe. W sukcesach tych udział mieli Łukasz Omelańczuk, Adrian Brudny i Gabriel Kalus, a niedawno Lwy ogłosiły także zakontraktowanie innego reprezentanta Polski, Adama Roszkowskiego.

Szansę debiutu „Matka” będzie miał już 14 kwietnia. Wówczas New Yorker Lions zainaugurują sezon wyjazdową potyczką z francuskim Flash La Courneuve w ramach BIG6. W tych rozgrywkach ich drugim rywalem będą Amsterdam Crusaders z Holandii (28 kwietnia). 5 maja natomiast Lwy czeka pierwszy mecz w ramach GFL. Ich rywalem będą Hamburg Huskies.

foto: Zuzanna Cieślok Photography

Leave a Reply

Translate »