Pierwsze starcie młodych Lowlandersów przed własną publicznością.

[vc_row][vc_column][vc_column_text]fot:

Drużyna młodzieżowa Lowlanders Białystok w 2. kolejce Juniorskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego zagrają w Białymstoku z łączoną drużyną Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers i Seahawks Gdynia Będzie to ich pierwsze spotkanie przed własną publicznością.

Ubiegłoroczni brązowi medaliści Mistrzostw Polski JLFA udanie rozpoczęli rozgrywki. wygrywając na wyjeździe w Warszawie z Warsaw Mets 40:0. 4 przyłożenia na swoim koncie zapisał najlepszy zawodnik młodzieżowej drużyny Lowlanders – Noel Graf, jedne padło łupem Janka Sawickiego, który w tym sezonie wsparł formację ataku.

– Każdy patrzy na rozgrywki juniorów pod innym kątem. Zawodnicy chcą wypaść jak najlepiej i skupiają się na wyniku sportowym. My jako zarząd chcemy, aby jak największa liczba zawodników, którzy kończą wiek juniora, mogła z łatwością dołączyć do sekcji seniorskiej. Mamy bardzo dobrych i doświadczonych trenerów, którzy w ubiegłym roku pokazali, że ich wiedza i boiskowe doświadczenie poprowadziła drużynę do zajęcia 3 miejsca w kraju. W tym roku skład naszej drużyny to mieszanka doświadczenia i młodości. Pierwszy mecz pokazał wielki potencjał, jaki drzemie w nowych zawodnikach, co automatycznie dodaje grupie pewności siebie. Cieszy nas przede wszystkim rozwój fizyczny chłopaków i progres jaki osiągnęli dzięki współpracy z Centrum Iron Brothers Kettlebell. Nasi liniowi już mają warunki fizyczne, które bez problemu pozwoliłby im na rywalizację w sekcji seniorskiej i nie ukrywam, że na ich rozwój liczymy szczególnie.mówi prezes Lowlanders Białystok, Piotr Morko

Drużyna jest prowadzona przez duet trenerów Tomasz Żukowski – Mikołaj Pawlaczyk, którzy tak jak w ubiegłym roku trenują sekcję juniorów. Żukowski odpowiada za obronę i formacje specjalne, a Pawlaczyk, który w 2018 roku był najlepszym zawodnikiem LFA1, odpowiedzialny jest za atak. Oprócz nich jest spora grupa zawodników sekcji seniorskiej, która jest na każdym treningu i wspiera młodszych kolegów.

– Mam nadzieję, że pierwszy mecz przed własną publicznością będzie należał do udanych oraz, że trema ich nie zje i pokażą na co ich stać. Nie będę pompował balonika, bo sport młodzieżowy rządzi się swoimi prawami, ale życzę sobie i kibicom ciekawego widowiska i drugiego zwycięstwa drużyny. zakończył prezes klubu.

Lowlanders rywalizują w grupie D z drużynami z Warszawy oraz Olsztyna. 2 najlepsze ekipy awansują do 1 rundy fazy pucharowej. W pozostałych grupach rywalizują drużyny ze Szczecina, Poznania, Torunia, Wałbrzycha, Zielonej Góry, Wrocławia, Tychów, Katowic, Krakowa, Bydgoszczy, Opola oraz obrońcy tytułu pochodzący z Bielawy.

Mecz 2. kolejki odbędzie się 15 września (niedziela) o godzinie 13.00 na bocznym boisku Stadionu Miejskiego. Wstęp na mecz jest bezpłatny.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”7642″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://www.facebook.com/events/2424660884285035/”][/vc_column][/vc_row]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *