Pierwszy kickoff LFA2 2019

W sobotę 18 maja o godz. 13:00 na Stadionie KS Czuwaj Przemyśl odbędzie się mecz inaugurujący tegoroczną rywalizację w LFA2. Przemyśl Bears zmierzą się z Silesia Rebels.

Przemyskie Niedźwiedzie znajdują się na futbolowej mapie Polski już od ponad siedmiu lat. W swojej historii drużyna przeżywała wzloty i upadki. Wśród największych osiągnięć wyróżnić należy wicemistrzostwo w rywalizacji „ósemkowej” w roku 2013. Pomimo relatywnie długiego stażu, Bears dopiero w bieżących rozgrywkach zdecydowali się na podjęcie próby wykonania kluczowego sportowego awansu. Po długich i wymagających przygotowaniach klub dołączył do drugoligowej stawki. Przed rokiem, jeszcze w lidze rozwojowej Bears toczyli wyrównane boje z późniejszymi Mistrzami LFA9, zawodnikami Kraków Kings B. Teraz, w roli beniaminka LFA2, zapewniają, że postarają się zaskoczyć niejednego faworyta. Doskonale zdają sobie sprawę, że czeka ich trudne i wymagające zadanie. Liczą, że żywiołowe wsparcie przemyskiej widowni pozwoli na udane rozpoczęcie nowego rozdziału w historii klubu.

Przygotowania do tegorocznych rozgrywek były najbardziej złożone i kompleksowe w naszej historii. Udało się podpisać umowę partnerską z Kraków Kings, zorganizować wspólne obozy treningowe, wreszcie rozegrać mecz sparingowy z Wicemistrzami Ukrainy. Wiemy, że czeka nas najtrudniejszy sezon w historii klubu zarówno pod względem sportowym i organizacyjnym. W jedenastkach zagramy po raz pierwszy i będziemy chcieli pokazać, że potrafimy grać w futbol. To będzie sezon zbierania doświadczeń. Starcie z Rebels jest dla mnie osobiście powrotem do przeszłości i to tej bardzo odległej. To właśnie z Silesią grałem swój pierwszy mecz w 2006 roku, a teraz po raz drugi zagram pierwszy mecz w 11 z Bears. To absolutny faworyt naszej grupy, wzmocniony doświadczonymi zawodnikami z całego Śląska. Gra z nimi trochę pokaże, w którym jesteśmy miejscu i ile jeszcze pracy przed nami. Silesia musi, my możemyBartosz Wardęga, Przemyśl Bears.

Pierwszymi przeciwnikami Niedźwiedzi będą zawodnicy Silesia Rebels. Rebelianci są bardzo doświadczonym klubem, który jest spadkobiercą Mistrzów Polski z sezonu 2009, Silesia Miners. W ostatnich sezonach drużyna rywalizowała na pierwszoligowym froncie, gdzie z reguły plasowała się w połowie stawki. Za sprawą turbulencji organizacyjnych w końcówce ubiegłorocznych rozgrywek Rebels, decyzją ligi zostali relegowani do LFA2. Klub błyskawicznie rozwiązał swoje problemy i za punkt honoru bierze sobie misję błyskawicznego powrotu do grona najlepszych. Jego Amerykański szkoleniowiec John Anderson ma do swojej dyspozycji szeroką kadrę, która została wzmocniona m.in. zawodnikami Zagłębie Steelers. Rebelianci uważani są za największego faworyta drugoligowej stawki. Liczą na efektowną wygraną w batalii inaugurującej nowy sezon.

W tym sezonie okres przygotowawczy dla naszej drużyny był bardzo długi. Było to ponad 8 miesięcy ciężkiej pracy. Cel jest jeden – powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Przemyśl Bears jest drużyną z historią. Cieszę się, że przystępują w tym roku do futbolu 11-osobowego, na pewno jest to duży krok w przód dla całej drużyny oraz zarządu Bears. Wiadomo, że lepiej grać z drużyną, która rozgrywała już swoje mecze w „jedenastkach” ale z drugiej strony jeżeli chcemy zdobyć mistrzostwo, musimy pokonać każdegoJarosław Kopciuch, Silesia Rebels.

Leave a Reply

Translate »