Pierwszy mecz Polskiej drużyny na Ukrainie.

[vc_row][vc_column][vc_column_text]W najbliższą niedzielę we Lwowie dojdzie do historycznego starcia dwóch drużyn futbolu amerykańskiego. Aktualni wicemistrzowie Ukrainy Lviv Lions podejmą u siebie Przemyśl Bears. Będzie to pierwsze starcie polskiej drużyny u naszego wschodniego sąsiada.

W nadchodzącym sezonie przemyskie Niedźwiedzie będą rywalizować na drugim szczeblu rozgrywek Ligi Futbolu Amerykańskiego. Sezon rozpoczną od inauguracyjnego starcia przed własną publicznością 18 maja z Silesia Rebels. Lwy natomiast po ubiegłorocznym sukcesie, którym było wywalczenie wicemistrzostwa kraju, chcą sięgnąć po medal z najcenniejszego kruszcu.

Do pierwszego gwizdka przygotowujemy się już od jesieni ubiegłego roku. Wiemy jak ważny będzie to sezon. Wreszcie wystąpimy w rozgrywkach jedenastoosobowych, a naszym rywalem będzie jedna z najstarszych futbolowych marek w kraju, Mistrzowie Polski z 2008 roku Silesia Rebelspodkreśla Bartosz Wardęga, prezes KFA Przemyśl Bears.

Jednym z kluczowych elementów przygotowań było podpisanie porozumienia z Kraków Kings. Małopolska drużyna na wspólnych obozach szkoli nie tylko przemyskich zawodników, ale również dzieli się doświadczeniem z kadrą trenerską Niedźwiedzi.

Zdobyta wiedza, doświadczenie na pewno zaprocentują w LFA 2. Zawodnicy dostali dodatkowej motywacji do pracy. Mecz z Lviv Lions traktujemy jako element przygotowań do naszego sezonu. W niedzielę chcemy wypróbować nowe zagrywki, schematy ustawień, a także pokazać nowym zawodnikom atmosferę meczu zauważa Bartosz Kościółko, trener główny Bears.

Pojedynek pomiędzy Lions a Bears nie będzie jedynie wydarzeniem sportowym.

Po raz pierwszy polska drużyna futbolu amerykańskiego rozegra mecz na ziemi ukraińskiej. Z jednej strony wiemy, że to zwykły mecz, część przedsezonowych przygotowań, z drugiej przesuwamy kolejną futbolową granicę. Lwów jest przepięknym miastem, co ciekawe partnerskim dla Przemyśla, zatem nawiążemy współpracę na kolejnej płaszczyźnie- podsumowuje Wardęga .

Niedzielne spotkanie odbędzie się na obiekcie Sokoła przy ul. Patona 3. Rozpoczęcie meczu o godzinie 13:00.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *