Playoffowe scenariusze – przed 10. kolejką LFA1

Przedostatni weekend z sezonem zasadniczym Ligi Futbolu Amerykańskiego przyniósł wiele kluczowych rozstrzygnięć. Kibice z pewnością liczyli na szokujące niespodzianki, które wprowadziłyby rewolucję w układzie tabel. Finalnie skończyło się jednak na pewnych zwycięstwach wyżej notowanych klubów. Najciekawiej było w Zielonej Górze, gdzie futbolowi bogowie najdłużej nie mogli się zdecydować, komu udzielić swojej łaski. Końcowe gwizdki zabrzmiały i znamy już niemal na 100% playoffowy rozkład jazdy.

Grupa Południowa

1. Panthers Wrocław 7-0 303:83 +220 (@Armia)

W 10. kolejce niepokonani Panthers wybiorą się do Poznania na starcie, które będzie czystą formalnością. Jego rezultat nie jest w stanie w żaden sposób zmienić idealnego położenia faworytów z Wrocławia. Pantery wygrywają południe LFA1 i meldują się w półfinale, w którym zmierzą się przed własną publicznością ze zwycięzcą starcia drugiej drużyny z północy, z trzecią z południa.

2. Tychy Falcons 5-2 217:123 +96 (vsTowers)
3. Towers Opole 5-2 191:167 +24 (@Falcons)

Sokoły uległy na własnym terenie Panthers i straciły szanse na grupowy tryumf. Wieże po prawdziwym dreszczowcu pokonały Watahę i zapewniły sobie udział w playoffs. Obydwie ekipy legitymują się identycznym bilansem. Los połączył je w ostatniej kolejce sezonu regularnego LFA1. Gospodarzami będą Falcons, a zwycięzca zapewni sobie drugie miejsce w grupie i domowy mecz o „Dziką kartę”. Tryumfator sobotniego starcia w pierwszej rundzie playoffs zmierzy się z Mets, a przegrany będzie musiał wybrać się na daleki wyjazd do Trójmiasta.

4. Armia Poznań 4-3 159:153 +6 (vsPanthers)

Futboliści z Poznania byli o krok od playoffs. Ich szanse pogrzebała decydująca seria ofensywna w wykonaniu Towers. Wieże zwyciężyły Watahę i zapewniły sobie awans do bezpośredniej walki o mistrzostwo. Sytuacja nie zmieni się nawet jeśli Armia zdoła pokonać Panthers. Zdecydowanie bardziej prawdopodobny jest scenariusz, w którym Poznań ulega Panterom i kończy sezon z bilansem 4-4. 4 miejsce w grupie jest pewne na 100%

5. Wataha Zielona Góra 3-4 178:154 +24 (@Kings)
6. Kraków Kings 2-5 130:217 -87 (vsWataha)

W miniony weekend obydwie ekipy przegrały swoje mecze i straciły tym samym szanse na playoffs. Szczególnie bolesna porażka przytrafiła się Zielonej Górze. Przekreśliła ona futbolowe nadzieje aż trzech klubów na południu LFA1. Obydwie ekipy zagrają przeciwko sobie w meczu, który zakończy ich sezon. Zarówno Wataha, jak i Kings znani są z wielkiej ambicji i determinacji. Choć stawką będzie jedynie prestiż, to starcie, które odbędzie się w Krakowie zapowiada się na najciekawszy mecz ostatniego weekendu z sezonem regularnym w LFA1. Zwycięzca nie będzie ostatni w grupowej tabeli na koniec sezonu. Jest o co walczyć.

Grupa Północna

1. Lowlanders Białystok 5-2 201:112 +89 (vsWilki)

Ludzie z Nizin pewnie pokonali Mets i rozwiali wszelkie wątpliwości na północy LFA1. Jeśli w ostatniej kolejce zwyciężą na własnym terenie Wilki, to wygrają grupę i zameldują się bezpośrednio w półfinale LFA1. Rozegrają go przed własną publicznością, a ich rywalem będzie wygrany starcia drugiej drużyny na południu (Falcons lub Towers), z trzecią na północy, czyli Warsaw Mets.

2. Seahawks Gdynia 5-2 253:125 +128 (@Lakers)

Po zmianie na pozycji rozgrywającego Jastrzębie prezentują się zdecydowanie lepiej, ale trudno liczyć na to, że obecna dyspozycja zmaże wpadkę w Białymstoku. Aby wskoczyć na pierwsze miejsce w grupie Seahawks musieliby zwyciężyć Lakers przy jednoczesnej porażce Lowlanders z Wilkami. O ile pierwsza część scenariusza jest bardzo prawdopodobna, to druga dość mocno zahacza o high fantasy. Wszystko wskazuje na to, że Gdynia zajmie drugie miejsce w grupie i na własnym terenie zawalczy o „Dziką Kartę”. Jej rywalem będzie przegrany sobotniego starcia Falcons z Towers.

3. Warsaw Mets 3-4 156:156 0 (vsRhinos)

W niedzielę Mets powrócą do Warszawy, aby zmierzyć się z Rhinos. Na stadionie przy ul. Konwiktorskiej będą oczywiście wielkimi faworytami starcia z przedostatnią drużyną grupy, jednak nawet w przypadku porażki ich pozycja nie ulegnie zmianie. Na pewno zakończą sezon zasadniczy na trzecim miejscu na północy i na pewno wybiorą się na południe, aby tam walczyć o „Dziką Kartę”. Ich rywalem będzie zwycięzca meczu Falcons z Towers.

4. Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers 2-5 107:242 -135 (vsSeahawks)

Jeziorowcy już wcześniej zapewnili sobie czwarte miejsce w grupie północnej. Utrzymają je bez względu na wynik starcia z Seahawks, a także rezultaty pozostałych meczów.

5. Rhinos Wyszków 1-6 95:242 -147 (@Mets)

Nosorożce pokonały na wyjeździe Wilki i zapewniły sobie tym samym ligowy byt, a także piąte miejsce w grupie. W ostatniej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Mets. Żaden z możliwych rezultatów nie jest w stanie zmienić ich pozycji.

6. Wilki Łódzkie 0-7 67:283 -218 (@Lowlanders)

Wilki spadają do LFA2. Na pożegnanie z pierwszą ligą zagrają na wyjeździe z Mistrzami Polski. Nawet ewentualne zwycięstwo nie uratuje łodzian przed spadkiem.

Leave a Reply

Translate »