Po pierwsze zwycięstwo na swoim stadionie

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 13 na boisku przy ulicy Żytniej w Olsztynie zostanie rozegrane spotkanie trzeciej kolejki LFA1 w którym naprzeciwko siebie staną Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers oraz Towers Opole.

Gospodarze wrócili z Zielonej Góry w średnich nastrojach. Trudny mecz przeciwko debiutującej drużynie zakończony porażką na każdego mógłby wpłynąć demotywująco. Lakers na pewno przełknęli tę gorzką pigułkę i na pierwszy domowy mecz wyjdą w bojowych nastrojach głodni zwycięstwa. Na swoim boisku podejmą Towers, którzy w zeszłym tygodniu rozegrali swój debiut w LFA1, który zakończył się porażką z Panthers Wrocław. Jeziorowcy jednak nie powinni lekceważyć drugiego beniaminka. Jeżeli olsztyniacy poukładają swoją grę oraz dopisze im zdrowie powinni wyjść z tego spotkania obronną ręką. Zwłaszcza, że pierwsze zwycięstwo sezonu przed własną publicznością będą starali się wyszarpać za wszelką cenę.

„Po przegranej w Zielonej Górze, szybko zabraliśmy się do analizy błędów i przygotowania planu na najbliższą niedzielę. We wtorek mieliśmy film sesion , na którym trener Gray Levy „wytknął” nam wszystkie nasze niedzielne błędy. Już od środy zaczynamy przygotowania na mecz z Towers Opole. Przeciwnik gra twardy, fizyczny futbol więc niedzielne widowisko zapowiada się ekscytująco i na pewno nie będzie to łatwy mecz. Mamy nadzieję, że tym razem nie popełnimy tyle błędów co w ostatnim spotkaniu i nasza „układanka” będzie miała całkiem inne zakończenie. Jesteśmy wściekli na samych siebie po ostatniej porażce. W najbliższy weekend gramy pierwszy mecz domowy , dodatkowo z bilansem 1-1. Większej motywacji nam nie potrzeba i zrobimy wszystko aby w niedzielnym starciu zwyciężyć. Tylko spokój i koncentracja w każdym playu może zapewnić nam zwycięstwo. Niestety na ostatnim meczu jeden z naszych najlepszych recieverów Adrian Dąbrowski doznał poważnej kontuzji i nie zobaczymy go już w tym sezonie na boiskach LFA. Nasze niedzielne zwycięstwo chciałbym zadedykować właśnie Adrianowi.”Bartosz Rudzki, Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers.

Towers Opole są już po swoim debiucie. Mimo wysokiej przegranej przeciwko Panthers grali całkiem dobrze. Na boisko wyjdą na pewno zmotywowani. Bycie beniaminkiem ma swój duży plus w postaci mentalności. Wieże chcą udowodnić, że należą do elity więc nie ma mowy o jakimkoliwek odpuszczaniu. Zastanawiające jest czy goście postawią na grę biegową jak bliska im Wataha w zeszłotygodniowym spotkaniu przeciwko Jeziorowcom, czy spróbują zastosować inne zagrywki by zaskoczyć przeciwnika. Z pewnością czeka nas ciekawe spotkanie bardzo zdeterminowanych drużyn!

„Pierwszy, inauguracyjny mecz w LFA1 przeciwko Panthers Wroclaw pokazal nam jak wiele pracy jeszcze przed nami na treningach. To bylo dla nas bardzo trudne spotkanie ale bylo ono duza lekcja dobrego futbolu z którego czerpiemy garściami po analizach nagran. Przed nami wyjazdowy mecz z Lakers. Wierzę że powalczymy o korzystny dla nas wynik na wyjeździe choc zdaję sobie sprawe ze Olsztynianie tez nie zamierzają odpuszczac nam ani jarda.”Grzegorz Rutkowski, Towers Opole.

Typer LFA1 2019

Leave a Reply

Translate »