Podchodzimy do tego spotkania tak samo jak do każdego innego

Przed nami dziesiąta i już ostatnia kolejka najwyższej klasy rozgrywkowej futbolu amerykańskiego w Polsce! W sobotę pierwszego czerwca na boisku bocznym stadionu miejskiego w Białymstoku o godzinie 19.30 zmierzą się Lowlanders Białystok oraz Wilki Łódzkie.

Ostatnia kolejka przed playoffs zapowiada się dla Lowlanders bez niespodzianek. Wilki nie wygrały w tym sezonie ani jednego meczu i raczej nie powinni stanowicz dużej przeszkody dla zeszłorocznego mistrza Polski. Zaraz zaczynają się playoffs. Białostoczanie jako zwycięzca grupy są drużyną rozstawioną i będą mogli odpocząć w bye weeku. Nie zdziwiłbym się gdyby w meczu przeciwko Łodzi dali trochę więcej czasu zmiennikom.

„Przed nami kolejny domowy mecz przy sztucznym oświetleniu. Tym razem zmierzymy się z Wilkami Łódzkimi, którzy w przyszłym roku niestety spadną do LFA2. Nie będzie to wymagający przeciwnik, jednak mimo wszystko podchodzimy do tego spotkania tak samo jak do każdego innego meczu. Cel w tym roku jest tylko jeden, obronić Mistrza! Jeżeli uda nam się szybko wyjść na prowadzenie, będzie to świetna okazja na ogranie mniej doświadczonych zawodników i przygotować się do półfinału. „Tomasz Zubrycki, Lowlanders Białystok.

Wilki Łódzkie w przyszłym sezonie zagrają w LFA2. W starciu z mistrzami Polski raczej nas nie zaskoczą. Jednak w każdym wypadku takie starcie daje ogrom doświadczenia. Łodzianie powinni rozsądnie rotować składem, aby każdy z zawdoników mógł zmierzyć się z futbolistami z najwyższej półki. Niezależnie od wyniku klub z Łodzi powinien skończyć sezon z podniesioną głową, doświadczony i gotowy do rywalizacji na zapleczu ligi.

„Zdajemy sobie sprawę, że już nie damy rady się utrzymać w najmocniejszej klasie rozgrywkowej. Jednak sezon się dla nas nie skończył i zamierzamy dać z siebie wszystko w trakcie meczu z aktualnym mistrzem Polski. Zamierzamy dalej walczyć do ostaniego gwizdka i pokazać twardy football w naszym wykonaniu. „Michał Kaczmarek, Wilki Łódzkie.

Leave a Reply

Translate »