Podsumowanie 1.kolejki JLFA

fot: Piotr Wojtko & Agnieszka Wojtko

Wystartowały rozgrywki juniorskie! Szansa dla wielu młodych fanów futbolu na spróbowanie tego wspaniałego sportu, a dla tych z większym stażem na szlifowanie swoich umiejętności i pokazaniu się z dobrej strony. W ostatni weekend mieliśmy okazję oglądać cztery spotkania JLFA. Zapraszam do podsumowania.

Silesia Rebels 22 Tychy Falcons 8

Pojedynek juniorski na śląsku. Oba seniorskie programy robią wrażenie, więc nic dziwnego, że obie drużyny posiadają drużyny juniorskie na które zwracają szczególną uwagę. Mecz odbył się o dziwo w piątek, tak jak rozgrywki licealne w USA. Prawdziwe Friday Night Lights! Zwycięsko z tego spotkania wyszli młodzi Rebelianci, którzy „ustrzelili” tyskie Sokoły i wrócili do domów z tarczą. Pierwsze otarcia zaliczone, teraz czas na poprawkę błędów i walka w następnych meczach.

„Przez czas offseasonu skupialiśmy swoją uwagę głównie na podstawach jakimi są tacklowanie, poruszanie się po boisku i odpowiedzialności na każdej pozycji, coach John Anderson skrupulatnie nadzorował prowadzenie treningów, w których główną rolę trenerską pełnił skład seniorski ucząc i motywując młodzież. Wykorzystaliśmy maksymalnie dany nam czas, zaangażowanie juniorów wzrastało z treningu na trening, pod koniec przygotowań czuli czym jest futbol amerykański i chceli go jeszcze więcej organizując dodatkowe treningi kondycyjno-siłowe. Wspólnie pracowali, by stawać sie coraz lepszymi, zadając pytania i analizując swoje błędy, a pierwszy mecz pokazał, że odrobili zadanie domowe. Większość z drużyny juniorskiej to rookies, którzy dopiero poznają ten sport, głównym założeniem było stworzyć drużynę i obiektywnie spojrzeć co udało sie wypracować, a co należy poprawić. Mecz był wspaniałym widowiskiem pełnym emocji i charakteru, pokazał jak wiele serca zostawiają na boisku i jak wzrasta w nich pasja do futbolu. Było kilka flag, straconych yardów i przyłożenie, lecz jest to bardziej motywacja niż smutek, przynajmniej teraz wiedzą jak to ,,smakuje”. Wyłoniłli się zawodnicy, którzy tworzą trzon drużyny ale każdy z nich zaskoczył nas pozytywnie grając do końca. Najbardziej cieszy nas fakt, że każdy z zawodników chce poprawić swoje błędy i dać z siebie jeszcze więcej na kolejnych spotkaniach. Kolejne spotkanie to mecz z Kraków Kings, wiemy, że jest to mocna ekipa i nie należy ich lekceważyć. Chcemy wygrywać, pokazać, że Silesia Rebels ma charakter i konsekwentnie pracuje na sukces. Jako trenerzy poświęcamy coraz więcej czasu formacjom specjalnym, poszerzamy playbook i słuchamy juniorów. Cała drużyna jest zmotywowana do pracy i głodna kolejnych wyzwań, jesteśmy gotowi i będziemy pracować jeszcze ciężej, nie zawiedziemy Was.”Michał Słoczyński, koordynator defensywy Silesia Rebels J

Armiada 28 Angels Trouń 8

Kolejne spotkanie rozgrywek juniorskich, połączone siły Armady Szczecin oraz Armi Poznań zmierzyły się z juniorami Angels Toruń. Połączone siły zwane Armiadą bez większego problemu pokonały Angels 20 punktami. Na tą chwilę cięzko jeszcze stwierdzić jak obie te drużyny wypadną w nastęonych kolejkach. Możemy być jednak pewni, że połączenie programów Armady oraz Armii da wielkie doświadczenie dla młodych adeptów futbolu.

Kraków Kings 0 Bielawa Owls 35

Spotkanie to było niemalże powtórką z meczu pierwszej kolejki LFA9 w którym spotkały się programy seniorskie tych drużyn. Bielawa od trzech sezonów wygrywa rozgrywki juniorskie, jest to prawdopodobnie najlepszy program futbolowy dla młodzieży. Udowodnili to również w tym spotkaniu, gdzie pokonali krakowskich juniorów nie tracąc ani jednego punktu. Młode Sowy są jedną z juniorskich drużyn, które w tym sezonie będzie warto obserwować. Czy uda im się rozegrać kolejny mistrzowski sezon? Przekonamy się.

„Mecz w Krakowie bardzo szybko potoczył się po naszej myśli. Już pod koniec pierwszej kwarty było aż 27 do 0. Atak potrzebował zaledwie kilka akcji by zameldować się kilkukrotnie w polu punktowym. Jako drużyna byliśmy bardzo skupieni na tym meczu. Wiem jak świetnym trenerem jest HC Juniorów Ostręga i wiedziałem że możemy spodziewać sie trudnego rywala. Nasza defensywa zagrała jednak kapitalny mecz nie pozwalając przeciwnikom na nic. To dopiero pierwszy mecz sezonu, jeszcze wiele przed nami. Mieliśmy też kilka błędów, którymi popracujemy by na kolejny mecz być jeszcze silnejszą drużyną.”Paweł Sołtysiak, trener Bielawa Owls.

Warsaw Mets 0 Białystok Lowlanders 40

Ostatnie spotkanie kolejki było kolejnym blowoutem. Obie drużyny seniorskie posiadają świetny program seniorski jednak tutaj mogliśmy zobaczyć starcie na polu juniorskim. Lowlanders wyszli z niego bez szwanku zdobywając 40 punktów oraz nie tracąc ani jednego. Do stolicy przybyli, zobaczyli oraz zwyciężyli z Warsaw Mets. Pierwsze spotkanie wygrana tak pewnie zapowiada dobry sezon dla młodych Lowlanders. Mets mają czas na poprawkę błędów. Z pewnością będą liczyć na zwycięstwo w następnym spotkaniu przeciwko zjednoczonym siłom Olsztyn Lakers oraz Seahawks Gdynia.

Leave a Reply

Translate »