Podsumowanie 1.kolejki PFLJ

Fot. Dariusz Jacek / Interception

W miniony weekend ruszył ostatni etap rozgrywek w ramach Polskiej Futbol Ligi, do rywalizacji stanęły zespoły juniorskie z grupy północnej i południowej.

Silesia Rebels Katowice J – Kraków Kings J 6:43

W niedzielę 5 września w Katowicach zmierzyli się zawodnicy Kings i Rebels. Obydwie drużyny nie uczestniczyły w rozgrywkach juniorskich w poprzednim sezonie, więc zawodnicy z pewnością bardzo cieszyli się z możliwości rozegrania tego meczu.

Pierwsze punkty zdobyli gospodarze ale to zespół gości zdominował resztę spotkania.

W świetnej formie pokazał się running back Kings, Igor Krzemiński, który zdobył cztery z sześciu przyłożeń. Podania od rozgrywającego, Kacpra Sadowskiego, łapali Szymon Bobiński i Szymon Pleszyński, zdobywając po sześć punktów. Do ostatecznego wyniku przyczyniła się także defensywa Kings wymuszając na przeciwnikach Safety i dokładając kolejne dwa punkty. Spotkanie zakończyło się wynikiem 43:6 dla gości.

Futbol naprawdę bardzo mi się podoba i cieszę się że się przekonałem i spróbowałem sił w nowej dyscyplinie. Największym wyzwaniem było dla mnie poradzenie sobie ze stresem ale kiedy już wyszedłem pierwszy raz na boisko wziąłem głęboki oddech i się przełamałem.- Igor Krzemiński RB Kings

Czuję przede wszystkim radość z wyniku i z tego, że nareszcie gramy. Mecz był bardzo ciekawy zarówno dla nas jak i dla naszych wspaniałych kibiców, którzy licznie stawili się na stadionie w Katowicach. Myślę że nasza drużyna jest przygotowana lepiej niż w poprzednich latach, przede wszystkim dobre zgranie, wysoki poziom przygotowania technicznego i zaufanie bez którego nic by nie działało tak dobrze. Zawsze jest nad czym pracować i jako drużyna będziemy przygotowywać się pod każdego następnego przeciwnika. Rebels mimo wyniku, który mógłby wskazywać łatwy mecz, wcale nie zagrali źle, my wykonywaliśmy swoje zadania lepiej i dlatego wygraliśmy. W obronie spodziewaliśmy się biegowego spotkania i takie też było w wykonaniu przeciwników. Udało nam się zatrzymać grę biegową co poskutkowało dużą liczbą okazji dla naszej ofensywny. – Franek Holubowski LB Kings

To super uczucie w końcu rozpocząć sezon i do tego wygrać pierwszy mecz. W tym roku zmieniłem pozycję i gram jako defensive back, umiejętności nabyte w tamtym roku jako wide receiver bardzo mi pomogły aby lepiej zrozumieć grę. Rebels pokazali nam że mamy sporo rzeczy do poprawienia i parę razy stworzyli niebezpieczne akcje które mogły się zakończyć dla nas bardzo źle. Dobrze rozpoczęli mecz, lecz potem to my przejęliśmy pałeczkę.- Filip Regulski DB Kings

Punkty dla Kings zdobywali

Biegowe przyłożenia zdobył:
RB # 33 Igor Krzemiński – 4 przyłożenia
QB #12 Kacper Sadowski podawał do:
WR #11 Szymon Bobiński – 1 przyłożenie
WR #82 Szymon Pleszyński – 1 przyłożenie
RB/K #34 Mateusz Guzowski – 5 udanych podwyższeń

MVP Obrony – LB #27 Filip Regulski
MVP ataku – RB # 33 Igor Krzemiński
MVP meczu – LB #91 Franek Hołubowski

  • plus 2 punkty za Team Safty

Lowlanders Białystok J – Armia Poznań J 20:0

Bydgoszcz Archers J – Warsaw Eagles J 20:0

Pozostałe dwa mecze zostały zakwalifikowane jako walkowery. Zarządy Armii Poznań i Warsaw Eagles nie złożyły w terminie wymaganych dokumentów: zgód na grę zawodników oraz zaświadczeń o badaniach lekarskich. Warto nadmienić, że jednym z wymogów w rozgrywkach PFLJ jest posiadanie rosteru składającego się minimum z 25 zawodników.

Zespoły rozegrały mecze sparingowe: Lowlanders – Armia 12:6 , Archers – Eagles. 41:0

Rozgrywki juniorskie to podstawa dla przyszłości futbolu amerykańskiego w Polsce, dlatego liczymy na zaangażowanie klubów, które przystąpiły do rywalizacji oraz kibicujemy wszystkim juniorom w drodze do pierwszych zespołów.