Podsumowanie 2 kolejki LFA1

Kolejny weekend oznaczał kolejne zmagania w najwyższej klasie rozgrywek futbolu amerykańskiego w Polsce. W tej kolejce kibice mieli okazję oglądać dwa spotkania. Silesia Rebels gościli Wrocław Panthers, a do Warszawy zawitali zawodnicy Tychy Falcons.

Silesia Rebels – Wrocław Panthers – 12.09.2020r. 16:30

Do Katowic w sobotę zawitali mistrzowie poprzedniego sezonu Wrocław Panthers. Po wysokiej wygranej tydzień wcześniej, Panthers przyjechali w pełni zmobilizowani ponownie wygrać i pokazać swoją siłę. Już w pierwszej akcji spotkania, powalony został rozgrywjący gospodarzy praz pierwsze posiadanie Rebels w ofensywie zostało zatrzymane po kilku akcjach. Po zmianie posiadania, gościom nie udało się zrobić przyłożenia, gdzie z dobrej strony pokazała się defensywa Rebeliantów, powstrzymując gości do kopnięcia na bramkę. Jednak kolejne posiadanie piłki przez Rebels zakończyło się przechwytem defensywy Panthers, co skutkowało pierwszym przyłożeniem podaniowym, zdobytym przez Wiktora Ziębę, które rozwiązało worek z punktami. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 0:10 dla gości. Druga kwarta zdecydowanie przebiegła pod dyktando Wrocławian. Cztery zdobyte przyłożenia, dwa biegowe Ryana Tuiasoi oraz po jednym złapanym podaniu zaliczyli Jakub Wąsiel oraz Wiktor Zięba. Ustaliło to wynik 0:38 dla gości po końcu pierwszej połowy. Druga połowa przebiegła w znacznie spokojniejszym tempie, dzięki mercy rule czas nie był już zatrzymywany. Swoje pierwsze posiadanie Panthers ponownie zakończyli w polu punktowym przeciwnika, tym razem podanie złapał Miłosz Maćków. W czwartej kwarcie ostatnie przyłożenie dla gości zdobył Michał Goszczyński i na tablicy widniał wynik 0:52. Ostatnie posiadanie gospodarzy przyniosło jednak punkty. Po kilku skutecznych akcjach, w polu punktowym gości zameldował się Devion Young ustalając tym samym wynik spotkania na 7:52. Już w następną niedzielę do Katowic na derbowe spotkanie zawitają Tychy Falcons, natomiast Wrocław Panthers przygotowywać się będą do meczu w Dreźnie.

Warsaw Mets – Tychy Falcons – 13.09.2020

W ostatnim spotkaniu 2 kolejki LFA1 Warsaw Mets gościli Tychy Fallcons. Obydwie drużyny przegrały swoje pierwsze spotkania, więc każda z drużyn wyszła na to spotkanie zmotywowana, by wygrać. Pierwsze swoje posiadanie wykorzystała ofensywa Falcons. Po dobrych akcjach biegowych Jana Szweja, przyłożenie zdobył rozgrywający gości Niklas Gorny. Ofensywa Mets przez kary nie zdołała zdobyć punktów w kolejnym posiadaniu. Wynik po pierwszej kwarcie to 0:6 dla Falcons. W drugiej kwarcie nie zobaczyliśmy żadnych punktów. Świetnie grały defensywy obydwóch zespołów co skutkowało aż pięcioma odkopnięciami piłki. Trzecią kwartę z piłką rozpoczynali gospodarze, jednak kolejny raz lepsza okazała się defensywa Falcons. Skutkowało to kolejnym odkopnięciem piłki przez Mets. W swoim kolejnym posiadaniu gościom udało się zdobyć punkty po kopnięciu Krzysztofa Richtera na 0:9. Po zmianie stron, ofensywa Mets ponownie nie zdołała zdobyć żadnych punktów. Jedno ze swoich posiadań wykorzystali goście, biegowe przyłożenie zdobył Adrian Binek, ustalając tym samym wynik końcowy 0:16 dla Falcons. W niedzielę Tychy Falcons przyjadą na mecz do Katowic, natomiast Warsaw Mets mają tydzień przerwy i dopiero 27 września zagrają z Lowlanders Białystok.

Mikołaj Zając – Field Goal Magazine

fot: Łukasz Skwiot Fotografia Sportowa

Translate »