Podsumowanie 2.kolejki LFA2

Zaplecze najlepszej klasy rozgrywkowej, czyli LFA2, rozegrało już drugą kolejkę. W poprzednim tygodniu mieliśmy okazję obejrzeć dwa spotkania, w tym jednak, tylko jedno. Zmierzyły się ze sobą beniaminek Przemyśl Bears oraz debiutant w LFA Hammers Łaziska Górne.

Hammers Łaziska Górne vs. Przemyśl Bears 

Spotkanie dosyć wyrównane, chociaż było w nim sporo błędów. Po stronie Młotów było widać nieco więcej doświadczenia i ogrania w 11-stkach, ale ciągle stosunkowo średni poziom gry. W tym meczu żadnej drużynie nie udało się podwyższyć po przyłożeniu. Przemyśl zapunktował jako pierwszy, jednak Łaziska nie były dłużne i niedługo później nadrobiły wynik. Następnie udało im się dołożyć jeszcze jedno przyłożenie. Pod koniec meczu po akcji punt odzyskali także piłkę, poprzez błąd jednego z graczy Bears, a to już raczej wystarczyło, żeby domknąć mecz w końcówce. Dziewiątego czerwca Hammers zmierzą się z Tytanami Lublin.

Przemyśl Bears zdobyli kolejne przyłożenie w nowej lidze, jednak znów przegrali. Na boisku widać jeszcze braki. Zgranie, poprawka błędów, wszystko przyjdzie z czasem. Pojawiają się przebłyski w ich grze. Trzeba będzie trochę poczekać na lepsze wyniki i świetne mecze, ale LFA2 to bardzo dobre miejsce na rozwój. Bears również zmierzą się z Tytanami, jednak tydzień później (15.06).

„Nie jest to wymarzony start rozgrywek zarówno dla zawodników, trenerów i naszych kibiców. Widać progres, widać też niestety brak doświadczenia szczególnie wśród pierwszoroczniaków. Straty w drużynach specjalnych, w kluczowych momentach to błędy, które zawsze dużo kosztują. Wyszliśmy na prowadzenie i niestety to nas zgubiło. Najpierw pewność siebie a później walka o odrobienie strat. Niestety tak krótko mogę opisać ten mecz. Zawiedli liderzy szczególnie w ofensywie, którzy w ostatniej akcji mieli szansę doprowadzić do remisu. Trzeba wyciągnąć z tej przykrej lekcji wnioski i pracować intensywniej na treningach. Musimy wyeliminować błędy i zgrać się przede wszystkim w formacji ofensywnej. Choć przesuwamy się po boisku to jednak brakuje punktów. Tytani zapewne mocno pracują, by zrobić to samo u siebie po wysokiej porażce w Rzeszowie. To spotkanie będzie meczem na przełamanie zarówno dla nas jak i dla nich.” Bartek Wardęga, Przemyśl Bears.

Skrót spotkania

Leave a Reply

Translate »