Podsumowanie 2.kolejki LFA9

Fot: Michał Łapczyński – ŁAPAć moment

Sezon ligi rozwojowej LFA9 rozpoczął się od spotkania Bydgoszcz Archers oraz Barbarians Koszalin które zwyciężyli Łucznicy. W ostatnim tygodniu liga ruszyła już pełną parą i mieliśmy okazję oglądać trzy spotkania. Zmierzyli się ze sobą Warsaw Mets B oraz Mustangs Płock, Święci Częstochowa i Renegades Świdnica oraz zeszłoroczni mistrzowie Kraków Kings B z Bielawą Owls.

Warsaw Mets B 13 Mustangs Płock 6

Spotkanie rozpoczynające kolejkę LFA9 w zeszłym tygodniu. Debiut drużyny B Mets oraz debiut Mustangs Płock w organizacji jaką jest LFA. Spotkanie było wyrównane co odzwierciedla wynik 13 do 6 dla gospodarzy. Jednak Mustangi musiały gonić, ponieważ Mets zdobyli punkty jako pierwsi i nie odpuścili już przewagi. Klub z Płocka przeniósł się z PLFA, więc sezon w lidze rozwojowej pozwoli im się przyzwyczaić do nowych warunków ich pierwsze zwycięstwo z pewnością niedługo nadejdzie. Mets są dobrym programem. Ile zawojują w LFA9? Czas pokaże. Jednak z doświadczenia wiadomo, że drużyny B odnoszą sukcesy na polu ligi rozwojowej właśnie przez bardzo dobry program szkoleniowy.

„Wygraliśmy, ale nie w stylu jakim byśmy tego chcieli. Jako pierwsi zdobyliśmy przyłożenie i przewagę punktową. Udało się ten stan utrzymać już do samego końca. Ofensywa zagrała bardzo dobre zawody zdobywając jardy zarówno po akcjach dołem jak i grą podaniową. Niestety zabrakło skuteczności w kilku kluczowych sytuacjach, które mogły spowodować, że mecz potoczyłby się dużo spokojniej. Jako defensywa w kolejnych meczach nie możemy dawać rozgrywającemu tyle swobody co w tym. Ostatecznie z meczu jesteśmy bardzo zadowoleni, dla wielu zawodników był to pierwszy mecz w życiu, dla innych pierwszy mecz po przerwie i jako drużyna jeszcze się zgrywamy. Teraz wszyscy jesteśmy skupieni na kolejnym meczu i poprawieniu błędów. Dziękujemy kibicom za tak liczne przyjście na mecz i głośny doping.” Aleksander Powar, Warsaw Mets.

Święci Częstochowa 12 Renegades Świdnica 60

Pierwszy mecz w historii klubu Renegades. Pewne wysokie zwycięstwo. Nikt nie spodziewał się, że zobaczymy tak dynamiczne wejście do ligi jak to które zaprezentowali nam Renegaci. Święci ulegli beniaminkowi. Rok temu udało im się dotrzeć do półfinałów ligi rozwojowej w którym ulegli Kraków Kings B. To dopiero początek sezonu, ale taka porażka pokazuje jakie błędy zostały popełnione przez zawodników. Możliwe, że zobaczymy jeszcze dobre spotkania ze strony Świętych. Renegades zaskoczyli, ale czy utrzymają formę i pokażą nam jeszcze tak wysokie zwycięstwa? Tego przekonamy się już niedługo.

„To był bardzo ważny mecz dla Renegades. Był to zarazem długo wyczekiwany i wręcz upragniony pierwszy oficjalny mecz w historii klubu. Zwieńczenie roku ciężkiej pracy włożonej przez zawodników oraz sztab trenerski. Renegaci to coś więcej niż zwykła drużyna, to projekt zrzeszający wiele miast – projekt, który wymagał ogromnego wysiłku logistycznego oraz zaangażowania ze strony każdego członka zespołu. Sama organizacja treningów dla mieszkańców Świdnicy, Legnicy, Bielawy czy Wrocławia była dla nas wyzwaniem. Mecz ze Świętymi miał nam pokazać czy dobrze przepracowaliśmy długi offseson. Nastawienie zawodników i ich motywacja była ogromna, od samego początku byli skupieni i głodni gry. Mecz ten daleki był od idealnego w naszym wykonaniu. Mamy nad czym pracować i na pewno będziemy przygotowani do następnego spotkania”Adam Matryba, trener główny Renegades Świdnica.

Kraków Kings B 0 Bielawa Owls 32

Prawdopodobnie największe zaskoczenie kolejki. Zeszłoroczny mistrz LFA9 podjął u siebie drużynę z jednym z najlepszych programów juniorskich w Polsce. Wydawałoby się, że spotkanie będzie wyrównane lub zdominowane przez Kings. Jednak było zupełnie odwrotnie. Goście przybyli, zobaczyli oraz zwyciężyli przeciwko zeszłorocznym mistrzom. Futbolowy program Bielawy zaskakuje. Grupa południowa będzie jednak wyzwaniem i z pewnością zobaczymy w niej jeszcze wiele zaskakujących spotkań. Kraków Kings zagrali zdecydowanie gorzej niż przypuszczano. Myślę, że mimo wszytsko nie ma się jeszcze o co martwić ponieważ dobry program szkoleniowy Kings i doświadczeni trenerzy szybko naprawią błędy zawdoników i znów powalczą o najwyższe laury.

„To byl dobry mecz, który powinien się podobać. Dużo ciekawych akcji defensywnych, mocne uderzenia oraz piękne akcje ataku. Cieszymy się że zwyciężyliśmy w meczu otwarcia, zwłaszcza przeciwko drużynie która wygrała ligę rok temu. To dopiero początek sezonu, więc skupieni trenujemy dalej. Przed nami jeszcze wiele solidnych drużyn.”Pawel Soltysiak, trener główny Bielawa Owls.

Leave a Reply

Translate »