Podsumowanie 3. kolejki LFA 9

fot: Tomasz Pestka

Równocześnie z końcówką rozgrywek drugiej ligi mamy okazję oglądać zmagania w lidze rozwojowej LFA9. W ostatni weekend odbyły się dwa spotkania „dziewiątek”. Tychy Falcons B podjęły u siebie Świętych Częstochowa, a Mustangs Płock zmierzyli się z Grizzlies Gorzów Wielkopolski.

Tychy Falcons B 36 Święci Częstochowa 14

Tychy z pierwszą wygraną w sezonie LFA9. Dobry program szkoleniowy popłaca i mieliśmy okazję zobaczyć to w ostatnim spotkaniu. Otworzyli sezon zwycięstwem przed własną publicznością, a to jest świetny motor napędowy do dalszej części rozgrywek. Dla niektórych zawodników tyskiego klubu był to pierwszy kontakt z futbolem. Jak dadzą sobie radę w dalszej części sezonu? Czy sztab szkoleniowy doprowadzi ich do walki o najwyższe laury? Przekonamy się z biegiem sezonu. Z pewnością jednak można stwierdzić, że będzie to jedna z ekip które warto śledzić.
Święci odnieśli kolejną porażkę. Dwie przegrane z rzędu to niezadowalający początek sezonu. Jednak nie wszystko jeszcze stracone. Muszą poprawić błędy i walczyć dalej, a na pewno prędzej czy później zobaczymy ich wracających do domów z tarczą.

„Wygrana z Częstochową pokazała że treningi pod okiem Michała Kołka dają zamierzone efekty. Na boisku pokazało się wielu nowych graczy dla których ten występ był pierwszym w karierze. Pomimo twardej gry do samego końca i nieobecnosci paru osob zwycięzca mógł być tylko jeden. Wygrał lepszy, ale wiele rzeczy ciągle jest do poprawy. Teraz myślimy już o następnym meczu I z niecierpliwością czekam jak będziemy sie prezentować kiedy wszystkie elementy zostaną dopracowane.”Jakub Spyra, Tychy Falcons B.

Mustangs Płock 26 Grizzlies Gorzów Wielkopolski 12

Mustangi wyszły na boisko zmotywowane ostatnią nieznaczną porażką przeciwko Warsaw Mets B. W tym tygodniu udało im się zwyciężyć. Jako debiutanci w lidze LFA pokazują się z dobrej strony. Pozostaje nam tylko czekać i oglądać ich występy, a może uda im się powalczyć o wysokie miejsca już w tym sezonie.
Grizzlies przegrali pierwsze spotkanie. Futbolowy sprawdzian pokazał jakie błędy popełnili i nad czym muszą popracować. Nie była to bardzo wysoka przegrana co powinno zmotywować ich do dalszej pracy. Możemy być pewni, że w następnym spotkaniu przeciwko Archers dadzą z siebie wszystko.

„Przed meczem, wiedzieliśmy ze ewentualna porażka przekreśliła by nasze szanse na półfinał. Dlatego nie trzeba było nikogo dodatkowo motywować. Przez ostatni tydzień od meczu z Mets znacznie poprawiliśmy współpracę na lini rozgrywający-skrzydłowi. Defensywa spisała się niemal perfekcyjnie. Czego zwieńczeniem było przyłożenie po podniesieniu fumble. Bardzo zależało nam na zwycięstwie, stąd nerwowa końcówka w której dostaliśmy kilka niepotrzebnych kar. Priorytetem na czas do następnego meczu jest wyeliminowanie drobnych błędów, przez które straciliśmy sporo jardów w tym spotkaniu.” – Damian Gujgo, Mustangs Płock.

Leave a Reply

Translate »