Podsumowanie 4.kolejki LFA1

W czwartej kolejce najwyższej klasy rozgrywek futbolu amerykańskiego w Polsce mieliśmy okazję zobaczyć tylko jeden mecz. W deszczową niedzielę Warsaw Mets, czyli gospodarze tego spotkania, podejmowali niepokonanych Lowlanders Białystok.

Gospodarze podchodzili do swojego trzeciego spotkania w tym sezonie bez wygranej w dwóch poprzednich. Goście wygrali wszystkie ze swoich trzech spotkań, do czwartego podchodząc jako zdecydowany faworyt. Pogoda zdecydowanie przeszkadzała zawodnikom w tym meczu. W pierwszej kwarcie mimo dobrej gry ofensywnej obydwóch zespołów nie zobaczyliśmy żadnych punktów. Szczególnie dobrze pierwszą kwartę zagrała defensywa gospodarzy, której udało się przejąć piłkę na własnej połowie. W drugiej kwarcie punktować zaczęli goście. W swoim pierwszym posiadaniu tej kwarty, kolejny raz w sezonie kilkudziesięciojardowym biegiem popisał się Glen Toonga, który został zatrzymany zaraz przed polem punktowym przeciwnika.

Mimo dobrej obrony, w czwartej próbie Glen Toonga zdobył pierwsze punkty w tym spotkaniu. Ofensywa Mets nie potrafiła zdobyć żadnych punktów w pierwszej połowie mimo dobrej gry biegowej. Ataki gości dobrze odpierała defensywa gospodarzy, szczególnie linia defensywa prowadzona przez Arka Cieśloka. Tuż przed przerwą, w czwartej próbie, kolejne przyłożenie zdobyli goście. Podanie Brandona Gwinnera złapał Konrad Mariański. Wynik do przerwy 12:0 na korzyść gości. W swoim pierwszym posiadaniu w drugiej połowie, goście zdobyli kolejne przyłożenie. Zły snap podniósł Glen Toonga i ominął całą defensywę rywali popisując się niesamowitym biegiem. Udane podwyższenie Noela Grafa dało wynik 19:0. Na koniec trzeciej kwarty, po raz kolejny goście zameldowali się w polu punktowym przeciwnika. Ponownie podanie Brandona Gwinnera złapał Konrad Mariański. W ostatniej kwarcie nie zobaczyliśmy punktów. Ataki gospodarzy skutecznie odpierała defensywa Lowlanders. Wynik końcowy to 25:0 dla Lowlanders Białystok.

Za tydzień Warsaw Mets pojadą do Wrocławia zmierzyć się z Panthers, natomiast w sobotę Lowlanders Białystok na wyjeździe zagrają z Tychy Falcons.

fot. Dariusz Jacek / Interception

?

#TyperLFA – Ranking Top10 po 4.kolejce #LFA1

?https://halftime.pl/lfa1/typer-lfa1? LV BET nagrodzi trzy osoby z najwyższą ilością punktów nagrodami rzeczowymi oraz voucherem do wykorzystania w systemie LV Bet.‼️W zabawie mogą wziąć jedynie udział osoby zarejestrowane na stronie partnera https://lvbet.pl/ – LINK DO REJESTRACJI: https://bit.ly/35sHY2X oraz na stronie https://halftime.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *