Podsumowanie 6.kolejki JLFA

fot: Kamil Ptaszkiewicz

Sezon juniorski LFA zbliża się już ku końcowi. Emocje i walka o playoffs wciąż trwają, a młodzi zawodnicy z całej Polski stają naprzeciw siebie na 100 yardowym boisku. W ten weekend zmierzyły się ze sobą młodzieżowe drużyny: Bielawa Owls i Kraków Kings, Bydgoszcz Archers oraz Angels Toruń, Wataha Zielona Góra podjęła Towers Opole, Lakehawks rozegrali rewanż przeciwko Lowlanders Białystok, a Silesia Rebels stanęła naprzeciwko Tychy Falcons. Zapraszam do podsumowania!

Bielawa Owls 52 Kraków Kings 0

Dominacja zeszłorocznych mistrzów. Przeszli przez fazę grupową jak burza i nie zeszli z pierwszego miejsca tabeli grupy A. Zdobyli oszałamiające 52 punkty nie tracąc ani jednego. Czy ktokolwiek będzie w stanie powstrzymać Sowy? Czy sięgną po kolejne mistrzostwo juniorów? Przekonamy się!

Kraków Kings walczą ciągle o playoffs. Decydujące będzie starcie z Silesią Rebels. Wygrany weźmie wszystko i awansuje do fazy posezonowej. Na tą chwilę posiadają bilans 1-2. Muszą wspiąć się na wyżyny i w meczu z Rebeliantami pokazać pazur, a także pokazać, że porażka 52 do 0 była czystym przypadkiem i to właśnie oni zasługują na drugie miejsce w grupie A.

Bydgoszcz Archers 40 Toruń Angels 0

Bydgoszczenie zwyciężyli z sąsiadami bardzo pewnie, bo aż 40 do 0. Tym samym zapewnili sobie miejsce w playoffs. Więcej o tym meczu możecie dowiedzieć się z artykułu poświęconemu właśnie temu spotkaniu : https://halftime.pl/derbowa-wygrana-bydgoszcz-archers/

Wataha Zielona Góra 72 Towers Opole 34

Ogromna ilość punktów. Wataha pokonała Towers zdobywając ponad dwa razy więcej punktów! Mimo tego pojawia się problem i niewiadoma w postaci tego kto pojawi się w playoffs. Cały problem polega na tym, że Wataha w poprzednim spotkaniu poddała spotkanie walkowerem, co teoretycznie wiążę się z dodatkową stratą 2 punktów. Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, jednak możemy być pewni, że Wataha tak samo jak Towers będą dobrze reprezentować swoją grupę w playoffs. Poprzez finały, rewanże oraz walkę o playoffs zaczyna w Polsce rodzić się nie mała rywalizacja pomiędzy obiema tymi drużynami, a taki obrót spraw jest najlepszym co może spotkać w sporcie!

Lakehawks 26 Lowlanders Białystok 40

Rewanż z pierwszego spotkania w Białymstoku. Przewaga własnego boiska nie dała jednak Lakehawks wiele, ale powalczyli nieco przez chwilę nawet posiadając przewagę. Białostoczanie przeszli przez swoją grupę imponującymi zwycięstwami. Są zdecydowanie jednym z kandydatów do tegorocznego finału. Bardzo prawdopodobne, że obie drużyny spotkają się po raz trzeci już w ćwierćfinałach

Silesia Rebels 36 Tychy Falcons 6

Rebels pokonali u siebie Tyszan, którzy swoje ostatnie spotkanie przegrali przeciwko Kraków Kings. Pewna wygrana 36 do 6 robi wrażenie i powinna zmotywować młodych Rebeliantów do nadchodzącego spotkania przeciwko Kings, które zadycyduje o ich dalszym losie w tych rozgrywkach. Dla Sokołów to już niestety koniec. Zakończyli sezon z bilansem 0-4. Z pewnością taka lekcja da im solidną dawkę motywacji. Tychy Falcons mają bardzo dobry program i szkoleniowy i będą w stanie rozwinąć zawodników drużyny juniorskiej w świetnych futbolistów.

Leave a Reply

Translate »