Podsumowanie 6.kolejki LFA1

[vc_row][vc_column][alc_event_scoreboard event_id_on=”1″ event_id=”10455″ display_details=”” display_percentage=”” event_link=”1″ event_link_txt=”Centrum meczowe”][vc_btn title=”Centrum meczowe” style=”outline” color=”inverse” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Fhalftime.pl%2Flfa1%2Frozgrywki-2020%2Fpanthers-wroclaw-vs-bydgoszcz-archers||target:%20_blank|”][vc_column_text]

W  najwyższe klasie rozgrywkowej futbolu amerykańskiego w Polsce odbył się jeden mecz. W sobotę, na stadionie olimpijskim we Wrocławiu, Panthers podejmowali Archers Bydgoszcz.

Gospodarze byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania. Po najwyższej wygranej w sezonie tydzień wcześniej, Panthers chcieli potwierdzić, że są najlepszą drużyną w Polsce. Goście rozpoczęli ten mecz od posiadania piłki, jednak po chwili złe podanie Dustina Willinghama przechwycił liniowy Thiadric Hansen i po krótkiej akcji powrotnej zdobył przyłożenie. W kolejnym posiadaniu, rozgrywający gości popełnił kolejny błąd. Tym razem piłkę przechwycił Szymon Jarrmołkowicz, który zanotował pick-six. Po zaledwie kilku zagrywkach Panthers prowadzili 14:0 a ich ofensywa nawet nie weszła na boisko.

Defensywa mistrzów Polski dominowała w pierwszej kwarcie. W czwartym posiadaniu gospodarze po raz trzeci odzyskała piłkę blisko pola punktowego rywali. Po kilku zagrywkach po akcji biegowej, przyłożenie zdobył Ryan Tuiasoa. Defensywa Panthers kompletnie zdominowała rywali w pierwszej kwarcie. Czwarty przechwyt na połowie przeciwnika, a swój drugi zanotował Thiadric Hansen. Po zmianie posiadania, w polu punktowym przeciwnika ponownie znalazł się Ryan Tuiasoa. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 28:0. Po rozpoczęciu drugiej kwarty gospodarze zdobyli kolejne przyłożenie. Wspaniałym, ponad siedemdziesięciojardowym biegiem popisał się Ryan Tuiasoa, zdobywając swoje trzecie przyłożenie w tym spotkaniu.

Ofensywa Archers nie potrafiła wyegzekwować żadnej zagrywki. Po serii błędów, przy próbie odkopnięcie piłki z własnego pola punktowego, zły snap który wypadł za boisko, spowodował safety dla gospodarzy. Ofensywa gospodarzy, wspierana dobrymi biegami Ryana Tuiasoi, zdobyła kolejne przyłożenie. Krótkie podanie rozgrywającego złapał Wiktor Zięba. Wrocławianie prowadzili do przerwy 44:0.

 

W drugiej połowie, gospodarze zdecydowanie spuścili z tonu. Defensywa gospodarzy dominowała całe spotkanie, podobnie jak przez cały sezon. Kolejny raz ofensywa rywali nie zdobyła żadnych punktów przez całe spotkanie. W drugiej połowie zawodnicy gospodarzy dołożyli do wyniku jeszcze dwa przyłożenia. Na początku trzeciej kwarty, dalekie podanie Bartka Dziedzica złapał Wiktor Zięba, a w czwartej kwarcie, biegowe przyłożenie zdobył Konrad Starczewski. Panthers dzięki sobotniej wygranej zapewnili sobie atut grania na własnym boisku w fazie playoff. W następną sobtę podczas ostatniej kolejki sezonu zasadniczego LFA1, Panthers Wrocław zagrają na wyjeździe z Lowlanders Białystok, natomiast w niedzielę Archers zagrają arcyważny mecz w Tychach z Falcons.

 

fot: Łukasz Skwiot

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=MXNAQ3fO-bQ” align=”center”][/vc_column][/vc_row]