Podsumowanie 7.kolejki JLFA

fot: Michał Łapczyński

W miniony weekend wszyscy futbolowi fani mieli przyjemność oglądać tylko jedno (szalenie ważne) spotkanie. Kwestią do rozstrzygnięcia było kogo zobaczymy w playoffs JLFA. Kraków Kings zmierzyli się z Silesia Rebels i zwycięzca mógł być tylko jeden.

Kraków Kings 34 Silesia Rebels 0

Udało się! Młodzi adepci futbolu z Krakowa zawitają w playoffs! Pewnie pokonali grupowych rywali z Katowic. Poszli za ciosem ostatniego zwycięstwa przeciwko Falcons i nie dali zdobyć przeciwnikom, ani jednego punktu. Mają powody do radości, jednak przed nimi jeszcze większe wyzwanie. W pierwszej rundzie (ćwierćfinale) zmierzą się z niepokonanymi do tej pory Panthers Wrocław. Poza tym zagrają to spotkanie na wyjeździe. Czy uda im się kontynuować serię zwycięstw i zameldują się w półfinale? Czy Panthers zagrają u siebie kolejne świetne spotkanie? Dowiemy się już w ten weekend!

„Od początku zawodnicy postawili twarde warunki naszym gościom, pełne skupienie na wykonywaniu następnego zagrania od pierwszego gwizdka pokazało, że zawodnicy są świetnie przygotowani mentalnie do meczu. Przez myśl nikomu z nich nie przeszło dawanie jedynie 99% siebie na boisku. Akcje były rozgrywane w 100% przez wszystkich zawodników. Nie celowaliśmy w tak udany mecz defensywy, liczyło się zwycięstwo, aby dalej móc wyjść na boisko pod barwami Kings w tym sezonie. Ani razu nie kalkulowaliśmy z kim zagramy jeśli będzie mecz do 0, czy stracimy jakąś wyliczoną ilość punktów. Rebels zagrało bardzo fizyczny mecz i byli skupieni do ostatniego gwizdka, czego się spodziewaliśmy. Aktualnie skupiamy się na następnym treningu, myślenie o starciu z Wrocławiem zostawiamy na wtorkowy wieczór, gdy trener główny zakończy nasz ostatni trening przed spotkaniem na stadionie olimpijskim. Next Rep!”Kraków Football Kings U18 Błażej Długopolski Trener DBs

Silesia Rebels walczyli dzielnie, jednak nie udało im się wywalczyć miejsca w playoffs. Pokazali w tym sezonie solidną grę. Jest czym się motywować, ale także nad czym pracować. Z pewnością za rok wrócą silniejsi.

Leave a Reply

Translate »