Podsumowanie ćwierćfinałów JLFA

fot: Kamil Timoszuk

Miniony weekend był bogaty w futbolowe emocje. Mieliśmy okazję oglądać ćwierćfinały ligi juniorskiej JLFA. Zmierzyły się ze sobą drużyny z najlepszej ósemki ligi juniorskiej. Naprzeciwko siebie stanęli: Panthers Wrocław i Kraków Kings, Armiada podjęła Archers, Bielawa Owls zmierzyli się z Towers Opole, a Lowlanders rozegrali swój mecz z grupowym rywalem Lakehawks.

Panther Wrocław 44 Kraków Kings 0

Bez niespodzianek. Panthers po zeszłorocznej porażce w finale JLFA są głodni zwycięstwa i pewnie idą po swoje. W spotkaniu zdobyli aż 44 punkty nie tracąć ani pozwalając przeciwnikom na jakiekolwiek manewry. W półfinale zmierzą się z Armiadą, która ma wysokie ambicje i udało jej się wywalczyć swoje miejsce wśród 4 najlepszych drużyn ligi juniorskiej.

Kings walczyli dzielnie przez cały sezon. Mimo wzlotów i upadków udało im się dostać do najlepszej ósemki. Niestety ich przygoda w rozgrywkach pucharowych zakończyła się już w pierwszym spotkaniu. Jednak zyskali doświadczenie i z pewnością za rok powrócą mocniejsi.

„Z Kraków Kings zagraliśmy przedsezonowy sparing gdzie już wtedy pokazali się jako dobrze prowadzona i dbająca o juniorów organizacja, dlatego wiedzieliśmy że w tym meczu nie możemy sobie pozwolić na błędy. Ofensywa rozkręcała się i z minuty na minutę grała lepiej, defensywa dyktowała warunki przeciwnikowi i szybko wyszliśmy na prowadzenie dające nam możliwość wprowadzania do gry zmienników. Jako trenerzy jesteśmy zadowoleni z meczu, raz że zagraliśmy go przeciwko dobrej drużynie grającej różnorodny futbol a dwa że obyło się bez kontuzji. Teraz skupiamy się na naszym następnym przeciwniku a Kraków Kings dziękujemy za dobre spotkanie i współprace która zaczęła się już przed sezonem.”Przemysław Lewszyk, trener Panther Wrocław.

Armiada 28 Bydgoszcz Archers 20

Kolejne spotkanie dwóch drużyn z grupy C. Znów walka do ostatniego gwizdka. Możliwe, że narodzi się tu mała rywalizacja! Armiada wyszła jednak ze spotkania obronną ręką zdobywając 8 punktów więcej niż goście i zapewniając sobie miejsce w najlepszej czwórce ligi. W półfinale czeka ich nielada wyzwanie. Zmierzą się bowiem z Panthers Wrocław.

Bydgoszczanie dostali się do najlepszej ósemki z drugeigo miejsca w grupie C. Pokazali kilka obiecujących przebłysków, jednak nie był to ich rok. Po kolejnej walce przegrali z Armiadą. Czy za rok uda im się wywalczyć miejsce w najlepszej czwórce? Przekonamy się!

Bielawa Owls 32 Towers Opole 8

Kolejne zwycięstwo junirów z Bielawy! Co ciekawe, pierwsze spotkanie w którym stracili punkty. Zeszłoroczni mistrzowie JLFA pewnie kroczą w stronę finału do którego są bezprecedensowym faworytem. Wieże nie były w stanie ich zatrzymać, pokonali je przewagę 24 punktów. Czy to zadanie uda się Lowlanders? Wszytsko przed nami!

Towers rozegrali niezły sezon juniorski. Wyrastają na kolejny dobry program szkoleniowy na południu Polski. Byli pierwszą drużyną która zdobyła punkty przeciwko obrońcom tytułu ligi juniorskiej. Będzie to ciekawa drużyna juniorska, jak i seniorska, do obserwacji w przyszłym roku.

Lowlanders Białystok 36 Lakehawks 13

Po wyrównanej pierwszej połowie, zeszłoroczni brązowi medaliści zwyciężyli i dostali się do najlepszej czwórki. W celu bliższego zapoznania się z przebiegiem spotkania zapraszmy do tekstu na naszej stronie.

https://halftime.pl/juniorzy-lowlanders-bialystok-w-top4-w-polsce/

Leave a Reply

Translate »