Podsumowanie meczu PFL2 Hammers Łaziska Górne – Armia Poznań

foto: Monika Rejek

W sobotę 12 czerwca o godzinie 14:00 na boisku w Łaziskach zmierzyły się dwie ekipy z ligi PFL2. Gospodarzem byli Hammers Łaziska Górne, czyli drużyna, która w tym sezonie odniosła 5 porażek i ani jednego zwycięstwa. Stanęli oni naprzeciwko zespołu Armii Poznań, czyli ekipy, która do tej pory wygrała wszystkie mecze w tym sezonie.

Spotkanie rozpoczęło się kickoffem odebranym przez Armię i już od pierwszego posiadania goście podkręcili tempo meczu. Dość szybko trafili do redzone, a drive wykończyli QB sneakiem Witolda Gajewskiego. Wojciech Szymański standardowo wykonał kopnięcie za jeden punkt i Armia wysunęła się na prowadzenie 7:0. Ofensywa Hammers wyszła na murawę bardzo zmotywowana. Josh Mills wykonywał bardzo precyzyjne podania do swoich receiverów, czyli m.in. Krzysztofa Latuska i Szymona Dwornika, który był odbiorcą podania na przyłożenie. Nie udało się wyrównać wyniku kopnięciem i rezultat po tym posiadaniu wynosił 7:6 dla Armii. W tym momencie można było sobie pomyśleć, że drużyna z Łazisk ma szanse, ale Poznaniacy postanowili zgasić wszelkie nadzieje gospodarzy.

Wypowiedź pomeczowa Tomasz Gajewski – Armia Poznań

Dwa touchdowny Ivo Jakubowskiego z rzędu (przy podaniu Witolda Gajewskiego), dwa touchdowny biegowe Tomka Gajewskiego i dwa kolejne przyłożenia podaniowe Witolda Gajewskiego (do Siarheia Kaskevicha i Piotra Graczyka) dały końcowy rezultat 52:6 dla Armii. Czy było to zaskoczenie? Na pewno nie. Armia po prostu utrzymuje poziom, który prezentuje od początku sezonu. Poznaniacy wygrali już z każdą drużyną w PFL2 i są na ostatniej prostej do finału. Z kolei Hammers i tak mogą być zadowoleni z tego meczu, jak i całego sezonu, bo abstrahując od całego sezonu, drużyna z Łazisk cały czas pracuje, co było widać w meczu z Armią w licznych akcjach, które wyglądały bardzo dobrze.

Wypowiedź pomeczowa Szymon Dwornik – Hammers Łazika Górne

Przed Hammers ostatni mecz w sezonie. 19 czerwca zmierzą się z Wieliczką Dragons. Nie będzie to łatwy mecz, chociażby z tego powodu, że to właśnie defensywa Wieliczki sprawiła, że Armia w meczu z Dragons zdobyła tylko 15 punktów. O imponującej wartości tego osiągnięcia na własnej skórze przekonali się dzisiaj zawodnicy z Łazisk.

Hammers Łaziska Górne – Armia Poznań (6:14, 0:14, 0:8, 0:16) 6:52

Relacja z meczu: https://halftime.pl/mecz/hammers-laziska-gorne-vs-armia-poznan/

I kwarta
0:7 – QB Sneek Witolda Gajewskiego. Udane kopnięcie za 1.
6:7 – Szymon Dwornik łapie piłkę posłaną od rozgrywającego. Nieudane kopnięcie za 1.
6:14 – Ivo Jakubowski łapie podanie i melduje się w polu punktowym. Udane podwyższenie za 1.

II kwarta
6:20 – Złapane podanie Ivo Jakubowskiego. Nieudane podwyższenie za 1.
6:28 – Tomek Gajewski wbija się w pole punktowe. Udane podwyższenie za 2.

III kwarta
6:36 – Siarhei Kaskevich łapie podanie od Witka Gajewskiego i melduje się w polu punktowym. Tomek Gajewski udanie podwyższa za 2.

IV kwarta
6:44 – Po raz kolejny Tomasz Gajewski melduje się w polu punktowym Hammers. Krystian Stępczak łapie podanie na podwyższenie za 2.
6:52 – Piotr Graczyk łapie piłkę od Witolda Gajewskiego. Kamil Woźnicki udanie podwyższa za 2.

Translate »