Podsumowanie meczu PFL2 Hammers Łaziska Górne – Miners Krause Wałbrzych

Dzisiaj o 13.00 na boisku w Łaziskach Górnych odbyło się spotkanie lokalnych Hammers z przyjezdnymi Miners Krause Wałbrzych. Zwycięstwo 27:10 odnieśli Miners.

Była to ich pierwsza wiktoria w tym sezonie. Pierwszy drive Wałbrzycha mógł się podobać. Akcje biegowe ukraińskich skill playerów Ivana Oleksiuka i Dmytro Serbina wypracowały Wałbrzyszanom znakomitą pozycję boiskową. Posiadanie zakończyło się przepięknym pięciojardowym podaniem przyłożeniowym Arne Vandenbergha do Dmytro Serbina. Vandenbergh pomyślnie wykonał podwyższenie i Miners objęli prowadzenie 7:0. Po paru nieudanych posiadaniach obu drużyn na tablicy wyników pojawili się Hammers. Punt Vandenbergha został zablokowany przez Arkadiusza Kanickiego (który rozgrywał bardzo udane spotkanie), a następnie piłka trafiła w ręce Patryka Babika, który przykrył ją we własnym polu punktowym, co dało ekipie z Łazisk 2 punkty. Było to potrzebne, aby Miners przypomnieli sobie jak grać. Po raz kolejny pięciojardowe podanie Vandenbergha do Serbina zaowocowało touchdownem, który powiększył prowadzenie Miners do 13:2.

Jakub Zielińsk, Miners Krause Wałbrzych
Jakub Zielińsk, Miners Krause Wałbrzych

Tym razem kopnięcie na podwyższenie zostało zablokowane. Duet Vandenbergh-Serbin nie zamierzał się zatrzymywać. Sześciojardowe podanie po raz kolejny zakończyło się przyłożeniem. Do tych punktów w dużej mierze przyczynił się Oleksi Zorin, który złapał długie podanie, a następnie złapał podanie na podwyższenie i tym samym ustanowił wynik 21:2. Po połowie Zorin w dobrym stylu złapał dwudziestopięciojardowe podanie Vandenbergha, które dało Wałbrzychowi kolejne 6 punktów. Ostatnie punkty w spotkaniu zdobyli gospodarze, a konkretnie Szymon Dwornik, który złapał trzydziestosiedmiojardowe podanie Josha Millsa. Podanie na podwyższenie zostało złapane przez Krzysztofa Latuska. Ta akcja ustanowiła końcowy wynik spotkania 27:10.

Szymon Mosiężny, Hammers Łaziska Górne
Szymon Mosiężny, Hammers Łaziska Górne

Miners Krause Wałbrzych 27:10 Hammers Łaziska Górne (7:0, 21:2, 27:10, 27:10)

I kwarta
6:0 – touchdown po pięciojardowym podaniu Arne Vandenbergha do Dmytro Serbina.
7:0 – kopnięcie na podwyższenie Arne Vandenbergha

II kwarta
7:2 – safety po zablokowanym puncie Arne Vandenbergha.
13:2 – touchdown po pięciojardowym podaniu Arne Vandenbergha do Dmytro Serbina.
19:2 – touchdown po sześciojardowym podaniu Arne Vandenbergha do Dmytro Serbina.
21:2 – podwyższenie po podaniu Arne Vandenbergha do Oleksi Zorina.

III kwarta
27:2 – touchdown po dwudziestopięciojardowym podaniu Arne Vandenbergha do Oleksi Zorina.
27:8 – touchdown po trzydziestosiedmiojardowym podaniu Josha Millsa do Szymona Dwornika.
27:10 – podwyższenie po podaniu Josha Millsa do Krzysztofa Latuska

Translate »