Podsumowanie meczu PFL2 Miners Krause Wałbrzych – Armia Poznań

Za nami drugie spotkanie ligi PFL2! Tym razem Miners Krause Wałbrzych musieli uznać wyższość Armii Poznań, która wygrała to spotkanie 36:6.

Mecz rozpoczął się od dwóch przyłożeń Piotra Graczyka, które wysunęły Armię na prowadzenie 13:0. Poznaniacy potem jeszcze bardziej śrubowali wynik i pomyślnie udana akcja kopana podwyższyła wynik na 16:0. Krótko po tym Miners wzięli się za odrabianie strat. Dmytro Serbin złapał dziesięciojardowe podanie w biegu Arne Vandenbergha, które zmniejszyło przewagę gości do 10 punktów. Vandenbergh próbował przedrzeć się lewą stroną do pola punktowego w akcji podwyższeniowej za dwa punkty, ale niestety nie udało mu się to i Wałbrzych nie uzyskał punktów kontaktowych.

Po długiej passie posiadań bezpunktowych i po połowie spotkania obudziła się Armia.
QB sneak Witolda Gajewskiego powiększył prowadzenie do 22:6. Kopnięcie Wojtka Szymańskiego na podwyższenie udało się i razem w tym posiadaniu Poznań dołożył do tablicy wyników 7 punktów.

Gospodarzy dobiło czterdziestopięciojardowe podanie na przyłożenie Witolda Gajewskiego, który tym highlight playem ustanowił wynik 29:6. Z pewnością była to jedna z najbardziej efektownych akcji meczu. Rezultat po próbie podwyższenia się nie zmienił, ponieważ niedokładny snap nie dał cienia szansy, aby cokolwiek można było zrobić z piłką. „Gwoździem do trumny” był kolejny touchdown biegowy Witolda Gajewskiego.

Ostatnie punkty w tym spotkaniu zdobył Wojciech Szymański, który pomyślnie wykonał akcję podwyższeniową i swoim kopnięciem ustanowił końcowy rezultat spotkania 36:6.

Przemek Szukała z Armii Poznań tak skomentował to spotkanie:
„ Dumni jesteśmy przede wszystkim z tego, że zagraliśmy dwie równe połowy, a nie tylko jedną. Dodatkowo zagrali wszyscy zawodnicy, którzy pojechali na mecz (a zaznaczę, że kilku nie mogło pojechać). Poziom debiutantów nie odstawałmocno od poziomu starterów, co nas bardzo cieszy. Spodziewaliśmy się wygranej, natomiast wiemy, że mecz nie był idealny w naszym wykonaniu. Mamy jeszcze wiele do poprawy i skupimy się na tym w następnych tygodniach”.