Podsumowanie meczu PFL2 Miners Krause Wałbrzych – Białe Lwy Gdańsk

W Wałbrzychu na ulicy Ratuszowej 6 zmierzyły się Białe Lwy Gdańsk z Miners Krause Wałbrzych w starciu o drugie miejsce w tabeli ligi PFL2.

Mecz od początku był bardzo zacięty i co było bardzo widoczne do samego końca, defensywy obu drużyn przekraczały wszelkie oczekiwania. Co jakiś czas można było zobaczyć jakieś podanie do Sebastiana Markiewicza, bieg Michała Idziaka, bieg Mateusza Freli, Arne Vandenbergha czy akcję innego skill playera, ale to nie oni dominowali w dzisiejszym spotkaniu. Obrona obu drużyn działała naprawdę na najwyższym możliwym poziomie, o czym świadczy wynik tego spotkania. Jedynym przyłożeniem, które mogli zobaczyć kibice na stadionie w Wałbrzychu, był touchdown biegowy Mateusza Freli w trzeciej kwarcie. Udało mu się przebiec 10 jardów prawą stroną boiska i zakończyć akcję w endzone. Pomogły mu w tym efektywne bloki kolegów z drużyny.

Całe posiadanie wykończył Jakub Nowak, który wykonał kopnięcie na podwyższenie i tym samym ustanowił końcowy rezultat spotkania 7:0. Miners mieli parę okazji na zremisowanie meczu, a najbardziej efektowną i emocjonującą szansą był ostatni drive. Wiatru w skrzydła dodały dwa kolejne dwudziestodwujardowe podania Vandenbergha do Ivana Oleksiuka. Niestety już w następnej akcji podanie Vandenbergha zostało przechwycone przez Jakuba Klimkiewicza i tym samym nadzieje Górników na wyrównanie legły w gruzach. Klimkiewicz został nazwany Polskim MVP spotkania, a Białe Lwy wysunęły się na drugie miejsce w tabeli PFL2. Białe Lwy Gdańsk

7:0 Miners Krause Wałbrzych (0:0, 0:0, 7:0, 7:0)

Relacja z meczu: https://halftime.pl/mecz/miners-walbrzych-vs-biale-lwy-gdansk/

III kwarta 6:0 – touchdown po dziesięciojardowym biegu Mateusza Freli.

7:0 – kopnięcie na podwyższenie Jakuba Nowaka.

Translate »