Podsumowanie meczu PFL2 Wilki Łódzkie – Rzeszów Rockets

W niedzielę na stadionie przy ul. Kosynierów Gdyńskich 18 w Łodzi w ramach 9. kolejki PFL2 zmierzyły się ze sobą Wilki Łódzkie i Rzeszów Rockets. Gospodarze nie dali gościom praktycznie żadnych szans, wygrywając 42:0, dzięki czemu mocno awansowali w tabeli.

Zaledwie siedem akcji potrzebowali miejscowi, by wyjść na prowadzenie, a ich defensywa nawet nie pojawiła się na boisku po wykopie, bowiem Wilkom udało się przejąć piłkę. Drugi drive łodzian to zaledwie jedna akcja, w której Marek Kustrzyński złapał 26-jardowe podanie od rozgrywającego. Gospodarze niedzielnego pojedynku nie dawali odetchnąć Rakietom i ponownie bardzo szybko odebrali im piłkę, by w swojej trzeciej serii akcji ofensywnych znów zaledwie jednym zagraniem zdobyć przyłożenie. Jego autorem był Tomasz Kuczka.

Ekipa z Łodzi czuła się bardzo swobodnie, choć oczywiście nie wszystko im wychodziło. Początek mieli jednak piorunujący, szybko wypunktowali rywali i potem mogli już spokojnie kontrolować przebieg pojedynku. W drugiej kwarcie gospodarze dorzucili kolejne przyłożenie. Gracze z Rzeszowa mieli okazję na punkty, ale zanotowali nieudane kopnięcie na bramkę.

Pomeczowa wypowiedź Mateusza Kuby (Wilki Łódzkie)

Obraz gry po przerwie nie uległ zmianie i dalej bardzo dobrze w defensywie grały Wilki. Po następnych dwóch przyłożeniach, już w czwartej kwarcie, gospodarze doprowadzili do „mercy rule” i pozostały czas szybko minął. Końcówkę na pozycji rozgrywającego w drużynie miejscowych zagrał zmiennik Damian Waszczyk, który był autorem podwyższenia po ostatnim touchdownie. Rakiety przez cały mecz nie zdobyli pierwszej próby, co tylko dowodziło znakomitej postawy miejscowych defensorów.

Tą wygraną Wilki Łódzkie wskoczyły na drugie miejsce PFL2, przeskakując także Białe Lwy Gdańsk dzięki lepszemu bilansowi. Rzeszów Rockets po tej kolejce zajmują piątą lokatę. Przed nami już tylko zakończenie fazy zasadniczej. Rzeszowianie 19 czerwca podejmą gdańszczan, a dzień później łodzianie wybiorą się do Wałbrzycha na pojedynek z tamtejszymi Miners.

Pomeczowa wypowiedź Jakuba Chlebicy (Rzeszów Rockets)

Wilki Łódzkie – Rzeszów Rockets 42:0 (20:0, 8:0, 6:0, 8:0)

Relacja z meczu: https://halftime.pl/mecz/wilki-lodzkie-vs-rzeszow-rockets/

I kwarta

8:0 – przyłożenie Tomasza Kowalczyka po 11-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Tomasz Kowalczyk)

14:0 – przyłożenie Marka Kustrzyńskiego po 26-jardowej akcji po podaniu Damiana Podczaskiego

20:0 – przyłożenie Tomasza Kuczki po 24-jardowej akcji biegowej

II kwarta

28:0 – przyłożenie Tomasza Kuczki po 45-jardowej akcji po podaniu Damiana Podczaskiego (podwyższenie za dwa punkty Marek Kustrzyński)

III kwarta

34:0 – przyłożenie Damiana Podczaskiego po 2-jardowej biegowej

IV kwarta

42:0 – przyłożenie Mateusza Kuba po 33-jardowej akcji biegowej po przechwycie (podwyższenie za dwa punkty Damian Waszczyk) Relacja z meczu dostępna w naszym Centrum Meczowym

Translate »