Podsumowanie półfinałów LFA2

Sezon LFA2 przeszedł do najważniejszej fazy. W ciągu ostatniego weekendu poznaliśmy obu finalistów rozgrywek zaplecza ligowego. Oba spotkania były ciekawe i pełne emocji. Zapraszam do podsumowania półfinałów LFA2!

Armada Szczecin 35 Rzeszów Rockets 10

Armada przeszła przez swój debiutancki sezon jak burza. W rundzie zasadniczej nie przegrali ani jednego spotkania. Mocna defensywa i atak groźny zarówno w powietrzu jak i na ziemi zapewniał wszystkim członkom grupy zachodniej nie lada ból głowy. W półfinale zmierzyli się z Rzeszów Rockets, którzy w tym roku rozegrali dobry sezon. Trzeba przyznać, że dawno nikt im tak nie pogroził. Przynajmniej na początku spotkania. Rakiety walczyły dzielnie, niestety Armada pozostała poza ich zasięgiem. Rockets rozegrali jeden ze swoich najlepszych sezonów. Niewykluczone, że będą stawać się coraz mocniejsi i staną do przyszłych rozgrywek LFA2 jako jeden z kandydatów do awansu. Armada po raz kolejny udowodniła, że reprezentuje sobą wysoki poziom, godny LFA1. Przed nimi jeszcze jedna przeszkoda, są nią Silesia Rebels.

Dla naszej drużyny był to pierwszy sprawdzian, w którym nie do końca bylismy w stanie określić jakie warunki postawią nam przeciwnicy. Widać było, że Rockets poświęcili sporo czasu na analizowanie naszej gry gdyż w defensywie zaprezentowali się trochę inaczej niż w meczach swojej grupy. Nie był to najlepszy dzień dla naszej, zwykle dobrej, gry podaniowej i skupiliśmy się na bieganiu. Korpusy RB i OL pokazały, że są nie do zatrzymania i pewnie przesuwaliśmy się po ziemi. W całym meczu jednak zaliczyliśmy sporo kar w ataku i jeżeli ich unikniemy to w finale liczę na jeszcze ciekawsze widowisko pod względem ofensywnym. Nasza defensywa po raz kolejny udowodniła, że jest najlepszą w lidze, zatrzymująć Rockets bardzo szybko praktycznie w każdym ich ofensywnym drivie. Przechwyty, tackle na loss, i dominacja linii defensywnej na pewno podobały się zgromadzonej publiczności. Stracone punkty i tak jak w ataku, sporo kar w obronie, zwalamy na ekscytację z grania w półfinale. Do finału wchodzimy pewni tego, że nasi zawodnicy przepracowali mocno cały ten sezon, jesteśmy przygotowani na wszystko i liczymy na ciekawe widowisko, gdyż pierwszy raz od 4 meczy wracają wszyscy kontuzjowani zawodnicy i zagramy w najmocniejszym składzie. Dziękujemy Rockets za dobry mecz i to że zagrali na 100% pomimo dalekiej podróżyPaweł Tomaszewski, koordynator ofensywy

Silesia Rebels 21 Miners Wałbrzych 16

Bardzo emocjonujący półfinał. Miners „rzutem na taśmę” zakwalifikowali się do playoffs dzięki przegranej Angles z Jaguars i swoim zwycięstwie w Gdańsku. Nikt nie spodziewał się jednak, że stawią Rebeliantom taki opór.
Mimo tego, że Rebels punktowali jako pierwsi, Miners szybko odrobili straty. Kiedy zdobyli safety, szala meczu przechyliła się na ich stronę. Czuli się pewnie przy przewadze 16 do 7. Jednak Rebels wrzucili kolejny bieg i zdobyli dwa kolejne przyłożenia zamykając mecz wynikiem 21 do 16. Trzeba zwrócić szczególną uwagę jak ważną rolę odegrał w sezonie Miners Austin Stubbs. Dzięki temu wszechstronnemu zawodnikowi Miners rozegrali tak świetny sezon. Rebelianci mieli w sezonie lepsze i gorsze mecze, ale mimo tego grają dobry i solidny futbol oraz nie przegrali ani jednego meczu do te pory. W finale podejmą Armadę Szczecin i wtedy przekonamy się kto awansuje do najlepszej klasy rozgrywkowej futbolu amerykańskiego w Polsce.

„Miners bardzo dobrze przygotowali game plan na mecz z nami. Bardzo dobry scouting przełożył się na świetną grę w ofensywie jak i defensywie. Jednak największy wpływ na naszą grę to ciosy które zadawaliśmy sami sobie poprzez błędy w ofensywie jak i defensywie oraz formacjach specjalnych. Jesteśmy zadowoleni że jesteśmy w finale LFA2 jednak nie ukrywając mecz z Miners był kubłem zimnej wody wylanym na głowy co na pewno mocno zmieni nasze nastawienie przed ostatnim starciem w tym sezonie. Wiemy że Armada to bardzo doświadczona drużyna i będzie to na pewno trudny mecz dlatego już we wtorek ruszamy ze wzmożonymi przygotowaniami tak aby być gotowym w 100% na przeciwnika w każdej zagrywce podczas nadchodzącego meczu.”Silesia Rebels.

Leave a Reply

Translate »