Podsumowanie półfinałów Topligi

[vc_row][vc_column][vc_facebook][vc_column_text]Sezon 2017 Topligi wielkimi krokami zmierza ku końcowi i trzeba przyznać, że mógł się on podobać. Wyrównanych meczów mieliśmy zdecydowanie więcej niż przed rokiem, lecz obraz kilku zaskakujących rozstrzygnięć zamazuje skład SuperFinału, w którym już po raz czwarty z rzędu zmierzą się Panthers Wrocław i Seahawks Gdynia.[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_custom_heading text=”- Lowlanders Białystok vs. Seahawks Gdynia” font_container=”tag:h2|text_align:center” use_theme_fonts=”yes”][vc_single_image image=”2419″ img_size=”500×250″ alignment=”center”][vc_toggle title=”statystyki” style=”simple” custom_use_theme_fonts=”yes” use_custom_heading=”true” el_id=”1490045664661-e2544a73-ca3d”]I kwarta
0:7 przyłożenie Pawła Fabicha po 13-jardowej akcji po podaniu Josepha Bradleya (podwyższenie za jeden punkt Przemysław Portalski)

6:7 przyłożenie Aarona Knighta po 2-jardowej akcji biegowej 

II kwarta
6:14 przyłożenie Josepha Bradleya po 6-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Przemysław Portalski)

14:14 przyłożenie Aarona Knighta po 11-jardowej akcji po podaniu Damiana Kołpaka (podwyższenie za dwa punkty Tomasz Zubrycki)
14:21 przyłożenie Pawła Henicza po 3-jardowej akcji po podaniu  Josepha Bradleya (podwyższenie za jeden punkt Przemysław Portalski) 

III kwarta
14:28 przyłożenie Jana Domagały po 27-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Przemysław Portalski)

20:28 przyłożenie Damiana Kołpaka po 3-jardowej akcji po podaniu Aarona Knighta 

IV kwarta
20:35 przyłożenie Jana Domagały po 17-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Przemysław Portalski)

20:42 przyłożenie Jakuba Mazana po 39-jardowej akcji po podaniu Josepha Bradleya (podwyższenie za jeden punkt Przemysław Portalski)
26:42 przyłożenie Tomasza Zubryckiego po 38-jardowej akcji po podaniu Aarona Knighta
26:49 przyłożenie Jana Domagały po 12-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Przemysław Portalski)
 

Mecz obejrzało 550 widzów. 

MVP meczu: Joseph Bradley (rozgrywający Seahawks Gdynia)

źródło: PLFA.pl[/vc_toggle][vc_column_text]To zdecydowanie ten półfinał zapowiadał większe emocje i trzeba przyznać, że tak właśnie było. Zabrakło jednak zdecydowanie emocjonującej końcówki, gdyż wyrównane starcie kibice oglądali głównie w pierwszej połowie, zakończonej wynikiem 14:21. Jako pierwszy w polu punktowym zameldował się w tym meczu Eryk Mąkowski z Lowlanders, lecz sędzia dopatrzył się przewinienia po stronie gospodarzy i akcję cofnął. Zaliczone zostało natomiast przyłożenie Pawła Fabicha, który wykorzystał podanie Josepha Bradleya. Podwyższył kopnięciem Przemysław Portalski. W tej samej odsłonie meczu sześć punktów gospodarzom zapewnił krótkim biegiem Aaron Knight, jednak próba podwyższenia nie przyniosła skutku – kopnięcie zostało zablokowane. Po zmianie stron Bradley nie decydował się już na podawanie, a sam wykończył akcję, zdobywając touchdown po 6-jardowym biegu. Ponownie Portalski nie miał problemów z posłaniem futbolówki między słupki i Jastrzębie prowadziły wówczas 8 punktami. Ludzie z Nizin, którzy przecież zdołali już w tym roku pokonać Seahawks nie dawali za wygraną i udało im się w drugiej kwarcie doprowadzić do remisu. Ponownie w endzone wbiegł Knight, a za dwa „oczka” podwyższył Tomasz Zubrycki i na tablicy widniał rezultat 14:14. To jednak przyjezdni schodzili do szatni z prowadzeniem, a wszystko za sprawą przyłożenia Pawła Henicza i podwyższenia Przemysława Portalskiego.

W trzeciej kwarcie Seahawks powiększyli swoją przewagę dzięki udanej akcji biegowej Jana Domagały, lecz dość szybko odpowiedział przyłożeniem Damian Kołpak. Ponownie nie udało się gospodarzom podwyższyć, co natomiast osiągnęli goście z Gdyni. W przyłożenia obfitowała najbardziej ostatnia kwarta, jednak wówczas losy meczu bardzo szybko zostały rozstrzygnięte. Touchdown zapisali na swoim koncie Jan Domagała i Jakub Mazan, co w połączeniu z podwyższeniami Przemysława Portalskiego dało Jastrzębiom aż 22-punktową przewagę. Przyłożenie Tomasza Zubryckiego nie miało więc już zbyt wielkiego znaczenia, tym bardziej, że jeszcze przed końcem meczu w pole punktowe zdołał się przebić Jan Domagała, co przypieczętowało czwarty z rzędu awans Seahawks Gdynia do SuperFinału.[/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=TF4cgye37ic” title=”Skrót spotkania”][vc_text_separator title=”#Topliga” color=”sky” css_animation=”zoomIn”][vc_custom_heading text=”- Panthers Wrocław vs. Warsaw Eagles” font_container=”tag:h2|text_align:center” use_theme_fonts=”yes”][vc_single_image image=”2420″ img_size=”500×250″ alignment=”center”][vc_toggle title=”statystyki” style=”simple” custom_use_theme_fonts=”yes” use_custom_heading=”true” el_id=”1490048748549-bcc13f3f-b300″]I kwarta
7:0 przyłożenie Patryka Matkowskiego po 25-jardowej akcji po podaniu Timothy’ego Morovicka (podwyższenie za jeden punkt Adam Nelip)

14:0 przyłożenie Patryka Matkowskiego po 23-jardowej akcji po podaniu Timothy’ego Morovicka (podwyższenie za jeden punkt Adam Nelip)
21:0 przyłożenie Adama Skakowskiego po 9-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Adam Nelip)

II kwarta
28:0 przyłożenie Adama Góralskiego po 28-jardowej akcji po podaniu Timothy’ego Morovicka (podwyższenie za jeden punkt Adam Nelip)

35:0 przyłożenie Timothy’ego Morovicka po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Adam Nelip) 

III kwarta
42:0 przyłożenie Patryka Matkowskiego po 25-jardowej akcji po podaniu Timothy’ego Morovicka (podwyższenie za jeden punkt Adam Nelip) 

IV kwarta
49:0 przyłożenie Adama Skakowskiego po 20-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Adam Nelip)

 

Mecz obejrzało 900 widzów. 

MVP meczu: Patryk Matkowski (skrzydłowy Panthers Wrocław)

źródło: PLFA.pl[/vc_toggle][vc_column_text]W drugim sobotnim starciu zdecydowanie łatwiej było wskazać murowanego faworyta. Mistrzowie Polski nie zawiedli, jeszcze przed przerwą doprowadzając do wejścia w życie „mercy rule”. Pogrom rozpoczął dwoma przyłożeniami Patryk Matkowski, a skutecznie za jeden punkt podwyższał Adam Nelip. Jeszcze w pierwszej kwarcie na listę punktujących wpisał się również imiennik kopacza Panthers, Adam Skakowski, przeprowadzając skuteczną 9-jardową akcję biegową. Po zmianie stron przyłożenie zanotował jeszcze jeden Adam, tym razem Góralski, który wraz z Timothym Morovickiem zaprezentował 28-jardową akcję podaniową. Do sytuacji, kiedy czas nie jest zatrzymywany doprowadzili Morovick swoim touchdownem, oraz Nelip, który skutecznie podwyższył za jedno „oczko”, co dało wynik 35:0.

W drugiej połowie obrońców tytułu stać było jeszcze na dwa przyłożenia. Ponownie ze znakomitej strony pokazał się Patryk Matkowski, który całkiem słusznie został po końcowym gwizdku ogłoszony MVP tego półfinału. Ostatnie słowo należało do Adamów – Skakowskiego, który po 20-jardowej akcji biegowej zameldował się w endzone, a także Nelipa, który skutecznie wyegzekwowanym podwyższeniem ustalił końcowy rezultat tego jednostronnego starcia na 49:0.[/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=soPjgXQQY-M” title=”Retransmisja spotkania”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_text_separator title=”autor: Mariusz Kańkowski foto: Jacek Stańczak” color=”sky” css_animation=”zoomIn” add_icon=”true”][/vc_column][/vc_row]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *