Podsumowanie półfinału PFL2 Armia Poznań – Wieliczka Dragons

foto: Dawid Szafraniak

3 lipca o godzinie 15:00 na Stadionie Golęcin w Poznaniu odbył się pierwszy półfinał tegorocznej ligi PFL2. Armia Poznań gościła Wieliczkę Dragons. Gospodarze byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania, chociażby dlatego, że zaliczyli tzw. perfect season.

Patrząc na ich dotychczasowe spotkania najciężej grało im się właśnie przeciwko Wieliczce, która pozwoliła Armii na zdobycie jedynie 15 punktów, co, patrząc na pozostałe spotkania Poznaniaków, nie było takie łatwe. Pierwszy touchdown tego spotkania zdobył Krystian Stępczak, który złapał piłkę Witolda Gajewskiego i przebiegł z nią aż do pola punktowego. Do 87-jardowego touchdownu Wojciech Szymański dodał podwyższenie za jeden punkt i tym samym wysunął gospodarzy na prowadzenie 7:0. Tego samego zawodnika można było parę chwil później zobaczyć w polu końcowym, kiedy przebiegł 35 jardów z piłką, którą przechwycił od Matthew Meyera. Do tego dorzucił podwyższenie za jeden punkt i prowadzenie Armii zostało powiększone na dwa posiadania. W drugiej kwarcie punkty zdobywali bracia Gajewscy.

Wypowiedź pomeczowa – Jakub Kapuściński, Wieliczka Dragons

Najpierw jardowy QB sneak Witka, potem dwujardowy bieg Tomka ustanowiły wynik 26:0, który utrzymał się do końca pierwszej połowy. Jedyną akcją punktową, którą kibice mogli zobaczyć w drugiej połowie był 45-jardowy bieg Jakuba Kończala. Tomek Gajewski biegiem podwyższył rezultat do 34:0 i takim też wynikiem zakończył się mecz, który dał Armii awans do finału PFL2, w którym zagra z Wilkami Łódzkimi.

Co do Wieliczki to Smoki nie mają powodu by być niezadowolonymi. W stosunku do poprzedniego sezonu, w tym można było zauważyć wielki progres. W zeszłorocznych rozgrywkach Wieliczka przegrała wszystkie mecze, a w tym wygrała połowę z nich i zakwalifikowała się do Playoffów, w których zmierzyła się z naprawdę wymagającym oponentem. Mało tego, Dragons pokazali nawet parę naprawdę dobrych akcji, których niestety nie udało się przerobić na punkty.

10 lipca zapraszamy wszystkich na Stadion Golęcin do Poznania, aby zobaczyć rywalizację finałową PFL2. Tych, którzy nie będą w stanie dopingować na trybunach, zapraszamy do oglądania transmisji i śledzenia relacji tekstowej, która będzie dostępna na naszej stronie halftime.pl

Armia Poznań – Wieliczka Dragons 34:0 (14:0, 26:0, 34:0, 34:0)

Relacja z meczu: https://halftime.pl/mecz/armia-poznan-wieliczka-dragons/

I kwarta
6:0 – touchdown po 87-jardowym podaniu Witolda Gajewskiego do Krystiana Stępczaka..
7:0 – kopnięcie na podwyższenie Wojciecha Szymańskiego.
13:0 – touchdown po interception Wojciecha Szymańskiego i 35-jardowym powrocie.
14:0 – kopnięcie na podwyższenie Wojciecha Szymańskiego.

II kwarta
20:0 – touchdown po jardowym biegu Witolda Gajewskiego.
26:0 – touchdown po 2-jardowym biegu Tomasza Gajewskiego.

III kwarta
32:0 – touchdown po biegu Jakuba Kończala.
34:0 – podwyższenie za dwa punkty po biegu Tomasza Gajewskiego.