Pokonać Kings na własnym terenie


W nadchodzący weekend będzie dane nam oglądać wiele futbolowych zmagań. Oprócz półfinałów LFA2 oraz rozgrywek juniorskich będziemy mogli zobaczyć kilka ciekawych spotkań ligi rozwojowej LFA9. Jedno z nich odbędzie się w sobotę 14 września na boisku OSIR w Świdnicy. Tamtejsi Renegades podejmą zeszłorocznych mistrzów Kraków Kings B.

Renegades ostatnie spotkanie przeciwko Owls przegrali. Była to trudna lekcja, ale z pewnością ważne doświadczenie. Renegaci pokazali nam już , że potrafią zdobywać punkty (pierwsze spotkanie przeciwko Saints). Królowie również zwyciężyli Świętych oraz przegrali z Sowami. Czy lokalnym Renegades uda się zwyciężyć przyjezdnych Królów? Dowiemy się już w sobotę.

„Mecz przeciw Kings będzie dla nas bardzo ważny. Podchodzimy do niego z największą koncentracją. Dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że Królowie będą chcieli pokazać dlaczego wygrali ligę w zeszłym roku. To spotkanie na pewno będzie dobrym widowiskiem i twardą walką o każdy jard. Nie możemy się już doczekać soboty.”Tomasz Józefowicz, Renegades Świdnica.

Kraków Kings B są dobrym programem. Potwierdziło to zwycięstwo w zeszłorocznym finale przeciwko Białym Lwom Gdańsk. W tej chwili chcą udowodnić, że porażka z Owls była wpadką przy pracy, a Kings dalej mogą walczyć o najwyższe miejsca ligi rozwojowej. Liczymy, że pokażą w Świdnicy dobrą grę i łatwo nie oddadzą gospodarzom

„Naszym głównym celem na mecz z Renegades jest korekta błędów ze spotkania ze Świętymi. Pomimo dobrego wyniku nagranie pokazało rzeczy które musimy poprawić. We wszystkich formacjach instalujemy dostosowane do gry w 9 schematy stosowane w drużynie A, dlatego dużo wymagamy od zawodników. Bardzo ważne jest dla mnie to by zrozumieli oni koncepty stosowane w pierwszej lidze ponieważ ułatwi im to późniejszy transfer na wyższy poziom rozgrywek. Z każdym treningiem i meczem chłopaki coraz pewniej egzekwują nasze założenia. Myślę że po obu stronach piłki mamy potencjał porównywalny do zeszłorocznej drużyny a mecz w Świdnicy to świetna okazja na zebranie cennego doświadczenia dla młodych zawodników. Cały skład jest podbudowany po poprzednim starciu i z ekscytacją czekamy na kolejny boiskowy test.” Michał Dybowicz, trener Kraków Kings B

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *