Półfinał LFA9: Bielawa Owls vs. Mustangs Płock

Rozgrywki w futbolu dziewięcioosobowym wchodzą w decydująca fazę. W niedzielę 13.10 o godzinie 12.00 w Bielawie w półfinałowym starciu na przeciwko siebie staną miejscowi Bielawa Owls oraz Mustangs Płock. Stawką będzie awans do wielkiego finału LFA9.

Bielawianie zakończyli zmagania w Grupie Południowej LFA9 na pierwszym miejscu z kompletem zwycięstw na koncie. Owls to drużyna z wielką tradycją, która przecież jeszcze w zeszłym roku bardzo dobrze radziła sobie w LFA2. Z tego powodu ich udział w fazie play-off nie jest zaskoczeniem, a same „Sowy” z pewnością będą chciały udowodnić, że są głównym faworytem do zdobycia tytułu Mistrza LFA9.

„Mamy jedną kontuzję, która stawia na ten mecz pod znakiem zapytania występ świetnego LB – Kacpra Suchego, ale to jedyna kontuzja w składzie. Chcemy zagrać najlepiej jak tylko potrafimy. Aktualnie budujemy plan gry na Mustangi, mamy pewny zamysł i zobaczymy w weekend jaki będzie tego rezultat. Ciężko powiedzieć na tym etapie kto zagra w finale, ale na pewno wiem, że 30 Sów z Bielawy zrobi wszystko w półfinale by awansować. Mamy wielu niesamowicie utalentowanych zawodników, którzy mogą poprowadzić ten mecz do wygranej, jeśli więc nie popełnimy znaczących błędów to zwyciężymy.”Paweł Sołtysiak, Bielawa Owls

Mustangs to ekipa, która dopiero debiutuje w LFA. Poprzednio Płocczanie rywalizowali w nieistniejącej już PLFA. Mustangi zameldowały się na drugim miejscuu w Grupie Północnej LFA9, notując na koncie trzy zwycięstwa i jedną porażkę. Sam awans do fazy play-off jest już dla ekipy z Płocka sporym sukcesem, ale Mustangs z pewnością nie zamierzają na tym poprzestawać i będą chcieli zaskoczyć faworyzowanych Owls.

„Mówiąc szczerze dla wielu z nas ten sezon był wielką niewiadomą i niewielu z nas spodziewało się takiego przebiegu sytuacji. Jako że to nasz pierwszy sezon w tej lidze, po prostu czekaliśmy co przyniesie los. W tej chwili wszystkich zawodników mamy sprawnych i gotowych do gry także cieszę się, że możemy zagrać mecz z Owls na sto procent. Na pewno spodziewamy się zacięcia i twardej gry z ich strony. Dlaczego to my powinniśmy grać w finale? Ponieważ po porażce w pierwszym meczu w tym sezonie mamy coś do udowodnienia w tej lidze. Chcemy pokazać, że pomimo lekko nieudanego startu potrafimy grać na miarę finału.”Daniel Przyborowski, Mustangs Płock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *