Półfinał LFA9: Warsaw Mets vs. Renegades Świdnica

Czas na playoffs ligi rozwojowej! Spośród wszystkich drużyn w walce o mistrzostwo pozostały już tylko cztery drużyny. Dwa półfinały. Jeden z nich odbędzie się już w tą sobotę o godzinie 15stej na stadionie AWF w Warszawie. Zwycięzcy grupy północnej Warsaw Mets B podejmą u siebie debiutantów w postaci Renegades Świdnica. Szykuje się emocjonujące spotkanie!

Warsaw Mets zakończyli sezon zasadniczy bez porażki. Kilka ich spotkań kończyło się różnicą tylko jednego przyłożenia, jednak Mets zawsze wychodzili z nich zwycięską ręką. Ich dobry sezon pokazuje tylko jak solidny program szkoleniowy mają Mets. W tym roku udało im się osiągnąć playoffs w pierwszej lidze jak i lidze rozwojowej. W sobotę z racji pierwszego miejsca w grupie będą posiadać przewagę własnego boiska, co jak wiemy jest wielkim plusem w futbolu. Sezon zasadniczy zakończyli z bilansem +/- równym 56. Czy świetna obrona Mets będzie filarem ich gry w playoffs i uda im się podtrzymać zwycięzką passę? Przekonamy się już niedługo!

„To nadal świeża drużyna, która cały czas się rozwija. Każdy mecz to kolejne doświadczenia. Wyciągamy wnioski i przemy do przodu. Do tego meczu podchodzimy bardzo skoncentrowani. Wiemy, że przeciwnicy dadzą z siebie wszystko. My jednak tanio skóry nie sprzedamy. Zawodnicy są coraz mocniejsi fizycznie oraz futbolowo. Poprawiają się we wszystkich aspektach. Mieliśmy „chwilę” na regenerację, więc wierzę szczerze, że wygramy z Renegades i wejdziemy do finału LFA9.” – Jarosław Gdak, trener przygotowania fizycznego oraz LB , Warsaw Mets

Po drugiej stronie barykady staną Renegades Świdnica. Był to ich debiutancki sezon w organizacji LFA. Nikt nie spodziewał się, że beniaminek zajdzie tak daleko. Renegaci mają za sobą kilka świetnych spotkań oraz tylko jedną porążkę przeciwko mocnym Bielawa Owls. Rozgrywki zasadnicze zakończyli z bilansem 3-1 oraz +/- równym 36. Jako drużyna z drugiego miejsca grupy południowej swoje spotkanie rozegrają na wyjeździe. Z pewnością nie poddadzą się łatwo i zrobią wszystko, żeby wracać do domów jako zwycięzcy oraz przede wszystkim – finaliści.

„Mets rozegrali świetną fazę grupową. Skuteczny atak, skuteczna defensywa. Perfekcyjny bilans. W Świdnicy odliczamy godziny do meczu w Warszawie. Jesteśmy dobrze przygotowani. Nie czujemy presji, a pozycja „underdoga” tych rozgrywek bardzo nam pasuje i dodatkowo motywuje.”Tomasz Józefowicz, Renegades Świdnica.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *