Porażka z Rakietami powinna dać im solidną motywację

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Przed nami kolejny weekend zmagań na zapleczu najlepszej klasy rozgrywkowej futbolu amerykańskiego w Polsce. Jednym z nadchodzących meczów będzie starcie topowej drużyny Silesia Rebels, z rywalem który znajduje się nieco niżej w tabeli, Hammers Łaziska Górne.

Silesia Rebels w tym sezonie LFA2 nie przegrali jeszcze ani jednego spotkania. Grają na bardzo wysokim poziomie zdobywając średnio około 30 punktów na mecz. Połączenie bardzo dobrego ataku biegowego z niezłą grą podaniową oraz solidną obroną stanowią o ich sile oraz tym, że są na ten moment faworytem do wygrania drugiej ligi. Wysoki poziom sportowy oraz organizacyjny składają się na to, że w tym sezonie Rebels są tzw. „team to beat” konferencji wschodniej LFA2. Rebelianci zagrają z Hammers na wyjeździe, nie powinno być to spotkanie, które będzie wymagało od nich 200% normy, ale na pewno możemy spodziewać się dawki futbolu na najwyższym poziomie. Drużyna z Katowic idzie po zwycięstwo i nie dadzą się łatwo zatrzymać.

„Do każdego meczu przygotowujemy się tak samo, analizujac nagrania i starając sie dopasowac taktykę pod przeciwnika, nikogo nie lekceważąc. Teraz jednak mamy zaledwie parę dni i musimy mocno wykorzystać ten czas na przygotowanie, szczególnie jesli chemy sprawdzić możliwości wszystkich zawodników i to na jakim poziomie jesteśmy i na ile możemy sobie pozwolić. Niemniej jednak lubimy twardą grę i nie odpuszczać przeciwnikowi, więc można się spodziewać że przez cały mecz będziemy stawiać trudne warunki Hammers. „Silesia Rebels.

Hammers wysoko przegrali ostatnie spotkanie przeciwko Rockets. Jednak takie porażki wyraźnie pokazują błędy drużyny i z pewnością Młoty dały z siebie wszystko, aby je wyeliminować. Na tą chwilę mają bilans 1-2, więc mecz z Silesią Rebels będzie bardzo ważny w kontekście walki o playoffs. Możemy spodziewać się twardej gry, zwłaszcza, że Hammers grają u siebie i nie będą chcieli oddać zwycięstwa łatwo. Porażka z Rakietami powinna dać im solidną motywację, aby zatrzymać gorącą grę Rebeliantów. Spotkanie rozpocznie się już w sobotę o godzinie 14.30 na boisku przy ulicy Stanisława Staszica 31 w Łaziskach Górnych. Zapraszamy!

„Trudno mówić o jakichkolwiek przygotowaniach do derbowego starcia skoro to tylko kilka dni od ostatniego. Po ostatnim spotkaniu kontuzjowanych jest paru zawodników z podstawowego składu, więc w spotkaniu będą miały okazję nabyć trochę doświadczenia rookies. Jeżeli chodzi o drugą część pytania – wynik będzie sumą tego co będzie się działo na boisku. Wygra drużyna lepsza w tym dniu.” – Rafał Grabowski, Hammers Łaziska Górne.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”6902″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://halftime.pl/typer-lfa2/”][/vc_column][/vc_row]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *