Potencjalni przeciwnicy Panthers w CEFL

W przyszłym roku na europejskich boiskach ponownie zobaczymy Panthers Wrocław, którzy będą uczestniczyli w rozgrywkach Central European Football League (CEFL). Niedawno mogliście na naszej stronie przeczytać o grupowych rywalach Panter, a tym razem skupimy się na drużynach z grupy zachodniej. Mówimy tutaj zatem o klubach, na które mogą trafić Panthers w przypadku zwycięstwa w grupie i awansu do wielkiego finału, czyli CEFL Bowl XIV, który odbędzie się 8 czerwca.

Thonon Black Panthers

Thonon les Bains to niewielkie, liczące zaledwie 35 000 mieszkańców francuskie miasto, położone nad Jeziorem Genewskim. Swoją siedzibę mają w nim Black Panthers, czyli obecni wicemistrzowie Francji. Do największych sukcesów Thonon Black Panthers można zaliczyć takie osiągnięcia jak: mistrzostwo Francji w 2013 i 2014, zwycięstwo w EFAF Cup w 2013 oraz wygraną w lidze EFL w 2017 roku. W poprzednim sezonie Black Panthers dotarli aż do finału rozgrywek we Francji, gdzie ulegli La Courneuve Flash 14-20. Również w 2017 roku musieli uznać wyższość największego krajowego rywala. W tegorocznych rozgrywkach European Footbal League przegrali oba spotkania: 20-43 z Badalona Dracs oraz 3-49 przeciwko Milano Seamen.

Milano Seamen

Marynarze z Mediolaniu to z pewnością bardzo niebezpieczna ekipa, o czym Panthers Wrocław mogli się przekonać dwa lata temu w finale IFAF Champions League, w którym po niezwykle zaciętym widowisku wrocławianie ostatecznie zwyciężyli 41-37. Seamen zwyciężali w lidze włoskiej dwa lata z rzędu, w ostatnim finale IFL pokonali Bolzano Giants 28-14. W 2018 brali również udział w rozgrywkach European Football League, gdzie odnieśli dwa grupowe zwycięstwa w starciach z mistrzem Hiszpanii Badalona Dracs 23-10 oraz, jak już wsponaliśmy, z Thonon Black Panthers 49-3. W finale rozgrywek zmierzyli się z niemieckimi Potsdam Royals, którym ulegli minimalnie 42-43.

Swarco Raiders Tirol

Nie ulega wątpliwości, że obecni mistrzowie Austrii, czyli Swarco Raiders Tirol to jedna z najlepszych organizacji futbolowych w Europie i zarazem zdecydowani faworyci rozgrywek CEFL, które zwyciężali w dwóch ostatnich latach. Jest to drużyna, która powinna być doskonale znana polskim kibicom – w 2017 po niezwykle zaciętym meczu pokonali Panthers Wrocław 33-20. W bieżącym roku Raiders nie dali już jednak najmniejszych szans wrocławianom, wygrywając pewnie 63-21. W drugim meczu grupowym zwyciężyli z Prague Black Panthers 44-21, a w finale ligi CEFL pokonali Istambul Koç Rams 49-20. Jako mistrz CEFL Raiders zagrali również w europejskim Superfinale, w którym zmierzyli się z mistrzem NEFL (Northern European Football League) Copenhagen Towers i wygrali 45-20, udowadniając swoją dominację w Europie. W finale austriackich rozgrywek zaś odnieśli zwycięstwo 51-48 po dramatycznym spotkaniu z Dacia Vienna Vikings. Warto do tego dodać, że austriacy w 2018 pokonali również w meczu towarzyskim amerykańską drużynę Central College Dutch 31:26.

Podsumowanie

Faworytem grupy zachodniej są oczywiście Swarco Raiders Tirol. Panthers Wrocław na pewno chcieliby się zrewanżować austriakom za dwie ostatnie porażki, a nie może być do tego lepszej okazji niż finał Central European Football League. Drużynie z Innsbrucka w awansie do finału mogą poważnie zagrozić Milano Seamen, którzy w ostatnim sezonie pokazali, że trzeba się z nimi liczyć. Wydaje się, że Thonon Black Panthers mają zdecydowanie mniejsze szanse na nawiązanie walki z pozostałymi ekipami.

Część pierwsza – https://halftime.pl/przeciwnicy-panthers-w-cefl/

Filip Skalski

Leave a Reply

Translate »