Przedsmak playoffs

[vc_row][vc_column][vc_column_text]W niedzielę o godz. 15:00 na bocznym boisku Resovii Rzeszów odbędzie się mecz 13. kolejki LFA2. Rzeszów Rockets zmierzą się z Silesia Rebels.

Sezon zasadniczy w LFA2 jest już na ostatniej prostej. Zanim jednak kibice będą mogli skupić się w 100% na playoffs, czas na finalne rozstrzygnięcia dotyczące końcowego układu w grupach. Pierwsza niedziela września dostarczy fanom prawdziwy szlagier, którego stawką jest tryumf na drugoligowym wschodzie. Zagwarantuje on organizację półfinału przed własną publicznością. O grupową palmę pierwszeństwa zagrają Rockets, a także Rebels. Obydwie ekipy od samego początku zdominowały rywalizację w swojej dywizji. Już dawno zapewniły sobie awans do playoffs, więc zbliżający się mecz pozwoli idealnie nastroić się na kluczowe starcia. W nich nie będzie już miejsca na niedociągnięcia. Dwie najlepsze ofensywy na drugoligowym froncie spotkały się już w początkowej fazie sezonu. W Katowicach górą okazali się Rebels, choć po pierwszej połowie prowadzenie było po stronie Rockets. Druga część gry należała do Rebeliantów, którzy zbudowali solidną przewagę zapewniając sobie spory komfort psychiczny przed rewanżem. Mecz zakończył się wynikiem 31:10. Rzeszowianie mają więc do odrobienia aż trzy przyłożenia. Jeśli uda im się ta sztuka, to na samym finiszu przeskoczą rywala, prezentując mu daleki półfinałowy wyjazd do Szczecina.

Ten sezon dla drużyny jest przełomowy, co nie oznacza że inaczej podchodzimy do całego sezonu jak i każdego meczu z osobna. Za każdym razem walczymy na 100% i wszystkich przeciwników traktujemy z takim samym szacunkiem i uwagą. Czy ten mecz będzie ostatnim domowym? Będziemy walczyć z całych sil żeby nie! Pamiętamy spotkanie z początku sezonu na śląsku, przeanalizowaliśmy mecz oraz wyciągnęliśmy wnioski i do rewanżu podchodzimy mądrzejsi.

Trzy przyłożenia można by pomyśleć, że to wcale nie dużo. Jednak biorąc pod uwagę że naprzeciwko Nas będzie stać taka doświadczona marka jaką jest Silesia Rebels może się to okazać ciężkie zadanie, ale nie do nieosiągnięcia. Cały sezon mieliśmy w głowach ten fakt że to właśnie w ostatniej kolejce może rozstrzygnąć się walka o fotel lidera w naszej grupie i ten scenariusz się spełnił. Ciężko trenowaliśmy, dopracowywaliśmy zagrywki, wyjdziemy na boisko mocno zmotywowani i gotowi na najtrudniejsze warunki, wielu z nas pamięta pojedynki z Katowicami pod barwami Ravens i znamy styl gry Rebeliantów, młodzi zawodnicy przekonali się o tym w drugiej kolejce tego sezonu. Za Rebels, jedną z najstarszych drużyn w Polsce przemawia doświadczenie zdobywane na boiskach top ligowych oraz w składach juniorskich którego niestety nam brakuje, mocnym punktem na pewno jest importowany rozgrywający, oraz defensywa która po przeciwnikach przejeżdża się jak walec.

Podsumowywująca, cały sezon drużyna z Rzeszowa sprawa niespodzianki czemu by i nie miało by tak być w ostatniej kolejce, dołożymy wszelkich starań aby tak było. . – Kuba Chlebica, Rzeszów Rockets.

Kibice mogą spodziewać się efektownej gry oraz sporej liczby punktów. W dotychczasowych spotkaniach Rebels wbili ich rywalom aż 287. To osiągnięcie składa się na 41 punktów w każdym meczu, co jest najlepszą w lidze średnią ofensywną. Gospodarze ustępują Silesii zaledwie o nieco ponad pięć oczek. Ich atak napędzany jest przez rewelacyjnego biegacza, Bartosza Słomkę. Główny kandydat do miana drugoligowego MVP zameldował się w polu punktowym dotychczasowych rywali aż piętnastokrotnie. Liczy, że w starciu z Rebels zdoła przekroczyć granicę 100 punktów zdobytych w sezonie. Do rekordowego osiągnięcia brakuje mu mniej niż dwóch przyłożeń. Obydwie ekipy nie mogą narzekać na niedobór doświadczenia i motywacji. Kibice powinni szykować się na idealną zapowiedź playoffs w LFA2.

Jesteśmy zmotywowani i gotowi do spotkania z Rzeszowem. Nie lekceważymy naszych przeciwników i szykujemy się na twardą grę. Rockets grają dobry, zbilansowany futbol, ale nas interesuje tylko zwycięstwo. Nie ma mowy o wyjściu do półfinału z drugiego miejscaDominik Wrześniewski, Silesia Rebels.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”6902″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://halftime.pl/typer-lfa2/”][/vc_column][/vc_row]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *