Przygotowania czas zacząć…

[vc_facebook]

Od powstania Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego minęło już sporo czasu. Każdy kto interesuje się Futbolem w Polsce wie, co decydowało o sukcesie drużyny mistrzowskiej w danym sezonie. Kiedyś, aby być liderem wystarczyło mieć ogromne serce do gry, obecnie znaczącą rolę odgrywają zawodnicy oraz trenerzy z zagranicy. Nie można jednak zapominać jak ważna dla drużyny jest praca podczas off season’u.

Każdy trener przygotowując zespół do zbliżającego sezonu musi znać jego mocne i słabe strony. Ogromną dawkę informacji na temat poziomu wytrenowania danego zawodnika dostarczają cykliczne testy sprawnościowe. Zalecane jest przeprowadzenie minimum 3 sesji testów sprawnościowych. Na początku, w połowie oraz na końcu off season’u. Dodatkowy test powinno się przeprowadzić zaraz po zakończeniu rozgrywek danej drużyny. W ten sposób kompleksowo monitorujemy stan sprawności każdego z zawodników.

Dzięki takim testom jak 40-yard dash, 20-yard shuttle lub 3 cone drill możemy określić szybkość maksymalną, zdolność do wielokrotnego przyspieszania, hamowania oraz zmiany kierunku biegu danego zawodnika. Kolejnymi testami, które pomagają w przygotowaniach do sezonu są 60-yard shuttle, broad jump oraz Running-based Anaerobic Sprint Test, który wyznacza moc anaerobową wraz z indeksem zmęczenia.

4-Athletes zapewnia profesjonalny pomiar czasu podczas treningów oraz zawodów sportowych. Dzięki temu przygotowania motoryczne zawodników wkraczają na najwyższy poziom.

Testy oraz pomiary realizowane przez 4-Athletes:

– testy szybkości
– testy zwinności
– testy wydolności
– testy według standardów NFL Combine
– pomiar czasu podczas wydarzeń sportowych

„Niezwykle istotnym aspektem podczas wykonywania testów jest precyzja aparatura pomiarowa. Odpowiednio skonfigurowane bezprzewodowe fotokomórki, które są połączone z laptopem to klucz do sukcesu. Wszystkie wyniki zapisywane są na laptopie, a następnie eksportowane na profil on-line zawodnika. Priorytetem w 4-Athletes jest wykonanie precyzyjnego pomiaru, z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu. Na przykład podczas testu 40-yard dash fotokomórki ustawiamy na 10, 20 i 40 yardzie tak jak podczas NFL Combine. Dzięki takiemu rozstawieniu mamy możliwość dokładnego przeanalizowania między innymi procesu rozwijania prędkości maksymalnej testowanego zawodnika. W 4-Athletes przeprowadzamy testy indywidualne dla sportowców, którzy chcą sprawdzić swój poziom sprawności oraz dla całych drużyn tak, jak miało to miejsce w Panthers Wrocław B. Uzyskane rezultaty zostają zestawione w formie elektronicznej w celu dalszej analizy przez sztab szkoleniowy.” – Wojciech Dziedzic, 4-Athletes

Więcej informacji o 4-Athletes znajdziecie na profilach social media, jak i na stronie domowej.

https://www.facebook.com/tests.4athletes/

https://www.instagram.com/tests_4_athletes/

http://www.4-athletes.com/

Leave a Reply

Translate »