Raiders wygrywają w CEFL Bowl

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Swarco Raiders Tirol po raz trzeci z rzędu sięgają po Puchar Central European Football League dzięki minimalnemu zwycięstwu nad Calanda Broncos w Xenith CEFL Bowl XIV.

Mecz miał dramatyczny przebieg. Raiders bardzo szybko objęli prowadzenie, by chwilę później to Broncos uzyskali przewagę, którą utracili… dopiero minutę przed końcem spotkania. Rozgrywający mistrzów Szwajcarii Conner Manning rozegrał niesamowite spotkanie, rzucając aż pięć podań na przyłożenie, co jednak nie wystarczyło by pokonać Austriaków. W tym roku finał CEFL pełni jednocześnie funkcję półfinału rozgrywek ECTC, dlatego na Raiders czeka jeszcze starcie z inną austriacką ekipą – Vienna Vikings w finale Pucharu Europy.

Emocje zrodziły się już po pierwszym kick-offie, kiedy to Darius Robinson po odebraniu piłki pędzi z nią wprost w pole punktowe Broncos i zdobywa pierwsze przyłożenie na 0:7 dla Raiders.

Następnie quaterback Broncos Conner Manning kilkukrotnie przekazuje piłkę do runningbacka Steffena Haenelta, który przesuwa drużynę aż do redzone rywali. Tam Manning podaje piłkę do Adriana Sünderhaufa, który doprowadza do remisu 7:7.

Na boisku po raz pierwszy pojawia się ofensywa Raiders. Sandro Platzgummer dwoma akcjami biegowymi prowadzi mistrzów Austrii na 10 jard pola rywali. Raiders nie mogą jednak przebić się przez obronę Szwajcarów i decydują się na field goal. Fabian Abfalter nie pudłuje, a Raiders ponownie wychodzą na prowadzenie 7:10.

Gospodarze próbują krótkich podań, jednak okazują się one nieskuteczne i zostają zmuszeni odkopywać piłkę. Raiders ponownie meldują się w redzone rywali po długim drivie Seana Sheltona. Po kilku bliskich przechwytu podaniach znów decydują się na próbę kopnięcia, która okazuje się nieudana.

Pierwsza połowa meczu dobiega końca, Manning zmuszony jest rzucać. Krótkie podania okazują się skuteczne, a drive zostaje zakończony rzutem do Sünderhaufa, który ustala wynik na 14:10.

W ostatniej minucie pierwszej części spotkania ekipie gości udaje się dostać na 15 jard Broncos. Siedem sekund przed przerwą decydują się na kopnięcie na bramkę, które okazuje się niecelne i tym samym to Szwajcarzy schodzą do szatni będąc na prowadzeniu.

Po przerwie swoją serię ofensywną rozpoczynają Broncos. Szwajcarzy przesuwają się do przodu dzięki akcjom typu screen, a następnie długie podanie Manninga łapie Lukas Lütscher, który urywa się obrońcom i powiększa prowadzenie swojej drużyny do 21:10.

Raiders odpowiadają niesamowitymi podaniami kierowanymi do braci Platzgummer. Sandro dobiega do 1 jarda przed polem punktowym gospodarzy, a chwilę później Shelton wbiega w endzone Broncos i mamy wynik 21:17.

Duet Manning – Haenelt zdobywa kolejne jardy i pierwsze próby dla Broncos. Drive zostaje zakończony przez Muggwylera, który przedziera się w pole punktowe i ponownie zwiększa przewagę gospodarzy do 28:17.

Robinson w akcji powrotnej przesuwa Raiders na 25 jard Broncos. Shelton i bracia Platzgummmer zdobywają kolejne jardy, a akcję jednojardowym biegiem kończy Sandro, zmniejszając straty do 28:25.

Kolejny drive Broncos to popis duetu Manning – Gray. Ostatecznie rozgrywający Szwajcarów znajduje Graya w samym rogu strefy końcowej, a ten łapiąc piłkę ustala wynik na 35:25.

Kickoff ponownie odbiera Robinson, który w niesamowitej akcji przebiega całe boisko i dokłada kolejne przyłożenie dla Raiders. Mamy wynik 35:32.
Manning rzuca bombę do Lütschera, który zostawia Broncos krótkie boisko. Następnie podanie Manninga łapie w polu punktowym ponownie Gray, który podwyższa wynik na 42:32.

Po próbie onside kicku Raiders zaczynają od połowy boiska. No-huddle offense oszczędza cenne sekundy, a Shelton z Sandro Platzgummerem zdobywają przyłożenie. Przewaga Broncos topnieje do 42:39.

Do końca meczu zostały cztery minuty. Broncos biegają z piłką i próbują palić czas z zegara. Gray zdobywa pierwszą próbę, ale Szwajcarzy zostają zmuszeni do puntu. Piłka ląduje na 5 jardzie Raiders, a do końca meczu pozostają dwie minuty.

Raiders przesuwają się do przodu. Shelton przekazuje piłkę do Robinsona, który ucieka obrońcom i wbiega w pole punktowe rywali. Raiders jednak nie wychodzą na prowadzenie, bo przyłożenie decyzją sędziów zostaje nieuznane z powodu nielegalnej celebracji. Zawodnik gości zaczął zwalniać i okazywać radość z niedoczekanie zwycięskiego touchdownu przed polem punktowym…

Broncos puntują, a na boisku ponownie pojawia się ofensywa gości. Adrian Platzgummer łapie dwa podania, przesuwa łańcuch o kolejne jardy i oszczędza czas, wybiegając poza boisko. Shelton rzuca do Robinsona, który znajduje się na wolnej pozycji na 35 jardzie Broncos. Sandro Platzgummer zdobywa pierwszą próbę, a następnie Marco Schneider wbiega w pole punktowe gospodarzy i tym samym Raiders powracają na prowadzenie. Jest 42:46.

Broncos mają 50 sekund i zaczynają z własnego 20 jarda. Sünderhauf, Gray i Lütscher zdobywają kolejne pierwsze próby. Na 12 sekund do końca Manning posyła dalekie podanie do Graya, który łapie piłkę… poza polem punktowym. Kolejne podanie jest niekompletne, mamy koniec meczu – wynik końcowy to 42:46 dla Swarco Raiders Tirol.

MVP meczu został wybrany Darius Robinson – zdobywca dwóch przyłożeń w special teams, który w nagrodę otrzymał złoty kask ufundowany przez sponsora CEFL – firmę Xenith.

Foto: Bernhard Hörtnagl[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *