Rebelianci: Powstanie – premiera filmu o Silesia Rebels

W czwartek 17 września w katowickim kinie Kosmos miała miejsce uroczysta premiera filmu „Rebelianci: Powstanie”. Autorem pełnometrażowego dokumentu o najstarszej drużynie futbolowej na Górnym Śląsku jest student Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, Daniel Różański.

Radni miasta Katowice, przedstawiciele sponsorów i partnerów klubu, a także zawodnicy, działacze i przyjaciele Rebels byli uczestnikami uroczystej premiery filmu Rebelianci: Powstanie. Dokument autorstwa Daniela Różańskiego opowiada o ubiegłorocznym sezonie Silesii, odbudowie drużyny, a także staraniach o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Wiele uwagi poświęca kluczowym zawodnikom, których pokazuje na boisku, ale również poza nim. Dostarcza solidnej dawki nie tylko sportowych emocji i pozwala widzom na zanurzenie się w zakulisowych smaczkach towarzyszących futbolowym wydarzeniom. Obraz powstawał przez cały sezon LFA2 2019, podczas przygotowań do tegorocznych rozgrywek, oraz w trakcie pandemicznej przerwy w rywalizacji futbolistów.

Rebelianci: Powstanie” to mój debiut w filmie dokumentalnym i moja pierwsza premiera w kinie. Jestem zachwycony reakcją gości. Nie spodziewałem się takiego entuzjazmu. Pomysł stworzenia filmu padł po zakończeniu sezonu 2019. Na początku byłem nastawiony sceptycznie, ale po wielu dyskusjach zgodziłem się. Choć na etapie montażu przeprawa była ciężka, to dzisiaj jestem w 100% przekonany, że była to słuszna decyzja – Daniel Różański, twórca filmu „Rebelianci: Powstanie”.

Wczorajsza premiera była możliwa dzięki ciężkiej pracy Daniela. Podczas seansu, pojawił się śmiech, ale również łzy. Bardzo cieszę się, że film już październiku wyświetlany będzie regularnie w Kinie Kosmos. Dzięki temu wszyscy kibice będą mogli zobaczyć Śląskich Rebeliantów na dużym ekranie – Jarosław Kopciuch, Prezes Silesia Rebels.

„Rebelianci: Powstanie” znajdą się w październikowym repertuarze Katowickiego kina Kosmos, a już w najbliższą niedzielę na boisku Rapid przy ul. Stęślickiego w derbowym starciu Silesia Rebels zmierzy się z ekipą Tychy Falcons.