Rzeszów Rockets – Profil drużyny w sezonie 2021

Pierwszy oficjalny mecz: 12 czerwca 2015
Największe sukcesy: brązowy medal PLFA 8 w debiutanckim sezonie w 2015 roku, półfinał play-off LFA 2 w sezonie 2019
Wynik w 2020: 8. miejsce w LFA 9
Prezes: Michał Tittinger
Trener główny w nadchodzącym sezonie: zespół ze względów finansowych nie ma podpisanej umowy z żadnym szkoleniowcem, który pełniłby funkcję trenera głównego. Drużyna pracuje w oparciu o kapitanów poszczególnych formacji.
Najważniejsi zawodnicy w nadchodzącym sezonie: Mark Kwoka (QB), Marek Olszowy (OL), Jacek Krawiec (OL), Patryk Sapiński (RB), Michał Krawczyk (DL), Filip Zych (DL), Paweł Ciupak (LB), Tomasz Tabaka (CB), Szymon Chmura (CB)

Rzeszów Rockets przebyło dynamiczną drogę po ligowym futbolu amerykańskim. Już w swoim debiucie zdobyli brązowe medale, grając w rozwojowej lidze PLFA 8. W półfinale przegrali ze Stalą Gorzów 18:20 dopiero po dogrywce, a w meczu o trzecie miejsce pokonali Kaliningrad Amberhawks 20:6. Od razu po tym pierwszym sezonie podjęto odważną decyzję o przejściu do rozgrywek jedenastoosobowych.

Najpierw w PLFA 2, potem w LFA 2 „Rakiety” grały z różnym skutkiem, ale powoli budowali swoją markę, by w 2019 roku osiągnąc bilans 6-2. Weszli wtedy do play-off całkowicie polskim składem, zbierając po drodze wiele wyróżnień dla drużyny, jak też poszczególnych zawodników. To w barwach największej niespodzianki ligi grał wtedy Bartosz Słomka, którego 15 przyłożeń było najlepszym wynikiem w rozgrywkach. Grę zakończyli na półfinale, przegrywając z późniejszym triumfatorem LFA 2, Armadą Szczecin, 10:35.

Jak dla wszystkich, tak i dla rzeszowian, rok 2020 okazał się niezwykle trudny. Z powodu koronawirusa doszło do wielu zmian, a Rockets postanowili tym razem zejść nieco niżej i zagrać w LFA 9 wraz z 14 innymi zespołami z całego kraju. W formule turniejowej osiągnęli w fazie zasadniczej bilans 3-3, co dało 8. miejsce w Polsce. W play-off na swojej drodze ponownie spotkali Armadę Szczecin. Zakażenia doprowadziły do oddania meczu walkowerem.

W tym roku nastąpi powrót do futbolu jedenastoosobowego, a założenia nie mogą być inne, jak wejście do play-off, do czego rzeszowscy futboliści przyzwyczaili w ostatnich latach. Drużyna rozpoczęła przygotowania w listopadzie, mając na uwadze wszelkie obostrzenia epidemiczne. Ławka jest długa, ale dobre wyniki w ubiegłych sezonach poskutkowały stratą kilku znaczących zawodników. Do Silesia Rebels odeszli runningback Bartosz Słomka oraz linebacker Kamil Betlej, a do Kraków Kings przeniósł się ofensywny liniowy Sebastian Bal.

Pomimo tych znaczących strat sytuacja kadrowa Rockets jest dobra, frekwencja na treningach bardzo wysoka, zespół bez problemu może realizować założenia szkoleniowe. W pierwszych dniach marca w Zabrzu wzięliśmy udział we wspólnym treningu z Silesia Rebels. Jak co roku liczymy na walkę w sezonie regularnym i udział w fazie play-offs. Ze względu na jedną grupę ogólnopolską, liga znów wydaje się bardzo atrakcyjnaocenił Michał Tittinger, prezes KFA Rzeszów Rockets.

Profil drużyny dostępny jest również na naszej stronie: https://halftime.pl/klub/rzeszow-rockets/

Leave a Reply

Translate »