Seahawks Gdynia zagrają w europejskich pucharach!

W tym roku Polska będzie miała aż dwóch przedstawicieli w Europie! Po oficjalnym ogłoszeniu udziału Panthers Wrocław w Central European Football League, dochodzą do nas także słuchy o udziale Seahawks Gdynia w międzynarodowym pucharze, Northern European Football League.

American Football International informuje, że wicemistrzowie Polski w przyszłym sezonie znajdą się w grupie wschodniej NEFL, gdzie czekają na nich naprawdę silni przeciwnicy. Polacy zmierzą się najprawdopodobniej z dwoma mistrzami w swoich krajach – Oslo Vikings z Norwegii i Carlstad Crusaders ze Szwecji. Ci drudzy w najnowszym rankingu „AFI” uplasowali się na 8. miejscu w Europie, tuż przed Panthers Wrocław. „Krzyżowcy” w minionym sezonie doszli do finału NEFL, gdzie ulegli Helsinki Roosters. Mistrzowie Finlandii w następnej edycji jednak nie wystąpią, najprawdopodobniej z powodów finansowych. Z tego też względu na chwilę obecną nie jest jeszcze znany szósty zespół, który uzupełniłby stawkę tych północnoeuropejskich rozgrywek. W grupie zachodniej udział potwierdzili już bowiem inni mistrzowie krajowych podwórek – Tamworth Phoenix z Wielkiej Brytanii i Copenhagen Towers z Danii.

Seahawks Gdynia to aktualni wicemistrzowie Polski. W czerwcowym SuperFinale ulegli Panthers Wrocław 21:55. „Jastrzębie” w nadchodzącym sezonie nie wystąpią już w rozgrywkach pod egidą PLFA. Razem z większością polskich drużyn gdynianie postanowili dołączyć do Ligi Futbolu Amerykańskiego, gdzie w Grupie A ich rywalami będą wrocławskie Pantery, a także Tychy Falcons i Lowlanders Białystok. Sezon LFA1 wystartuje 17 marca.

autor: Mariusz Kańkowski - foto: Jacek Stańczak - grafika: Igor Lazarevic

Leave a Reply

Translate »