Silesia Rebels Katowice – Profil drużyny w sezonie 2021

Pierwszy oficjalny mecz: 14 kwietnia 2007
Największe sukcesy: mistrzostwo Polski 2009, wicemistrzostwo Polski 2007, wicemistrzostwo LFA2 2019, mistrzostwo PLFA2 2014
Wynik w 2020: 6. miejsce w LFA1
Prezes: Jarosław Kopciuch
Trener główny w nadchodzącym sezonie: Zac Saleski
Najważniejsi zawodnicy w nadchodzącym sezonie: Jon Mullin (QB), Daniel Jagodziński (OL), Łukasz Nielaba (DL), Devion Young (DB)

Silesia Rebels Katowice rozpoczęli offseason od poszerzenia współpracy z miastem Katowice, w ramach której otrzymali od miasta aż 380 tysięcy złotych! Ta kwota na pewno nie wzięła się z niczego, tym bardziej wielkie brawa należą się prezesowi Rebels Jarosławowi Kopciuchowi oraz wszystkim innym, dzięki którym Silesia otrzymała aż tak duże fundusze. Jednakże pieniądze nie grają, a w poniższym tekście skupimy się głównie na tym, co zaprezentują “Rebelianci” na boiskach PFL.

Po poprzednim sezonie z drużyny odszedł trener główny Tim Bishop, który w nadchodzącym sezonie będzie HC Wieliczka Dragons, a jego miejsce w Rebels zajął Zac Saleski, który w swoim CV ma między innymi bycie koordynatorem na uniwersytecie w Miami, Ohio (1. Dywizja NCAA), a także Rhinos Wyszków. Ofensywą “Rebeliantów” dowodził będzie Jon Mullin, były rozgrywający Wesley College (dopiero 3. Dywizja NCAA), który w minionym sezonie rozegrał jeden mecz w barwach Lowlanders Białystok, przeciwko… właśnie Silesia Rebels. Jak widać zaprezentował się w nim tak dobrze, że Rebels zechcieli mieć go u siebie. Podania Mullina łapać będą między innymi WR Jan Korkuć, RB Beniamin Bołdys, były zawodnik Rzeszów Rockets RB Bartłomiej Słomka oraz wschodnioeuropejski import, WR Ihor Lysenko. O ochronę rozgrywającego dbał będzie wypożyczony z Panthers Wrocław, jeden z najlepszych ofensywnych liniowych w kraju, Daniel Jagodziński.

Najważniejszym zawodnikiem defensywy pozostaje defensive back Devion Young, który z Rebels związany jest już od 2018 roku (z przerwą w 2019). Obronę Silesii w nadchodzących rozgrywkach wzmocni również Łukasz Nielaba, bardzo doświadczony defensywny liniowy oraz były kapitan czeskiej drużyny Ostrava Steelers. Dodatkowo drużynę z Katowic zasilili były LB Rzeszów Rockets Kamil Betlej, defensywny liniowy Trinec Sharks Karol Malik, defensywny liniowy wielu francuskich zespołów (Spectres De Sens, Homies De Rosny Sous Bois czy Razzorbacks De Briare) Paweł Szafrański oraz powracający z emerytury defensywny liniowy Mateusz Sobala. Tak poważne wzmocnienia po tej stronie piłki pokazują, że Rebels mogą mieć jedną z najlepszych formacji obrony w lidze.

W sezonie 2020 “Rebelianci” pomimo pokazania się z bardzo dobrej strony nie wygrali ani jednego spotkania w LFA1. Czy w nowej lidze, z nowym trenerem i wieloma nowymi twarzami powalczą o coś więcej niż awans do play offów i okażą się prawdziwym czarnym koniem rozgrywek? Kibice na pewno mocno w to wierzą, ale o spełnienie tych marzeń już w tym sezonie może być bardzo trudno.

Profil drużyny dostępny jest również na naszej stronie pod adresem: https://halftime.pl/klub/silesia-rebels-katowice/

Leave a Reply

Translate »