Terminarz LFA1 2019

Liga Futbolu Amerykańskiego zaprezentowała terminarz rozgrywek LFA1 w sezonie 2019.

Rywalizacja ligowa wystartuje w sobotę 23 marca. Na pierwszy dzień zaplanowano aż cztery spotkania, z których najciekawiej zapowiada się rewanż za ubiegłoroczny Polish Bowl. Wicemistrzowie Polski, Panthers Wrocław podejmą na własnym terenie Mistrzów, Lowlanders Białystok. W innych spotkaniach: Wilki Łódzkie zagrają z Seahawks Gdynia, Tychy Falcons zmierzą się z Warsaw Mets, a Rhinos Wyszków ugoszczą Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers. Pierwszą kolejkę zamknie niedzielne starcie w Zielonej Górze, gdzie Wataha powalczy o zwycięstwo z Armią Poznań.

Drugi sezon rozgrywek LFA1 podzielono na 10 kolejek, po których nastąpi trzystopniowa faza playoffs. W intensywnym, blisko czteromiesięcznym maratonie przewidziano jeden weekend oddechu, przerwę na Święta Wielkanocne (20 – 21 kwietnia). 12 drużyn rozegra w sumie 48 spotkań sezonu regularnego, rundę „dzikich kart” (w której zmierzą się zespoły zajmujące odpowiednio drugie i trzecie miejsca w swoich grupach), półfinały, oraz wielki finał. XIV Polish Bowl został zaplanowany na ostatnią sobotę czerwca.

Każda z drużyn rozegra osiem meczów, z których 4 przed własną publicznością i kolejne 4 na wyjazdach. Wyjątkiem są tutaj Panthers Wrocław, a także Tychy Falcons. Ze względu na dużą ilość domowych starć w pucharach europejskich Pantery zdecydowały się „odstąpić” jeden domowy mecz Sokołom. W związku z tym tyska widownia będzie miała okazję oglądania swoich pupili na własnym terenie aż pięciokrotnie.

Siła terminarza poszczególnych drużyn została wyznaczona z uwzględnieniem kryteriów geograficznych, a także rankingowych. Każdy z klubów rozegra 5 starć z rywalami ze swojej grupy, a także 3 mecze z przeciwnikami z drugiego końca kraju. Warto przypomnieć, że LFA1 została podzielona na grupy północną, a także południową. Grupę północną tworzą: Lowlanders Białystok, Seahawks Gdynia, Warsaw Mets, Rhinos Wyszków, Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers, a także Wilki Łódzkie. W grupie południowej znaleźli się: Panthers Wrocław, Tychy Falcons, Kraków Kings, Armia Poznań, Towers Opole, a także Wataha Zielona Góra.

Publikacja długo wyczekiwanego terminarza zbiega się w czasie z przygotowaniami do 53 Super Bowl. Przed fanami futbolu amerykańskiego ostatni mecz kończącego się sezonu NFL, a następnie zaledwie siedem tygodni oczekiwania na kickoff LFA1. Uwzględnienie kryterium siły drużyn w planowaniu rywalizacji w nowym sezonie jest gwarantem ciekawych rozgrywek z wieloma niespodziankami. Każda z sześciu potencjalnie słabszych drużyn zagra zaledwie trzy mecze z rywalami z najwyższej półki, a do tego pięć starć z przeciwnikami będącymi „w zasięgu”. To daje im ogromną szansę na to, aby walczyć o udział w meczach o „dziką kartę”. Oczekuję niesamowicie ciekawej rywalizacji o miejsca w środku ligowej tabeli. Z LFA1 2019 nie będzie można się nudzić – Dawid Biały, redaktor naczelny Halftime.pl

Comments (1)

  1. Miejsce finału już jest znane, czy dopiero będzie ona wybierane ?

Leave a Reply

Translate »