TOP 5 meczów w PFL1

Rok 2021 powoli zbliża się ku końcowi, więc nastała najwyższa pora na małe podsumowanie minionego sezonu. W jego trakcie byliśmy świadkami wielu wspaniałych spotkań, a dziś przedstawiamy wam pięć, naszym zdaniem najlepszych, meczów PFL1 w 2021 roku.

5. Warsaw Mets vs Silesia Rebels Katowice 20:22, week 2

Zaczynamy pierwszym spotkaniem Mets z Rebels w tym sezonie, które (jak się później okazało) było jedynie przystawką przed daniem głównym, które oba te kluby zaserwowały nam w rundzie dzikich kart. Starcie w 2. kolejce było również niesamowicie wyrównane, nie brakowało w nim emocji, punkty zdobywały nawet defensywy, a fenomenalne zagranie w special teams i zablokowanie punta umożliwiło Mets przeprowadzenie ostatniego drive, a do doprowadzenia do dogrywki zabrakło im jedynie udanej dwupunktowej konwersji w ostatniej akcji meczu.

PFL 2021 | Skrót meczu Warsaw Mets vs. Silesia Rebels Katowice

4. Silesia Rebels Katowice vs Kraków Kings 20:21, week 1

Mecz inauguracyjnej kolejki Polskiej Futbol Ligi, który zwiastował niesamowicie emocjonujący sezon. Przed decydującą, czwartą kwartą goście prowadzili 14:0, a chwilę później było już 21:8. Sygnał do odrabiania strat dał niezawodny Devion Young, który zdobył przyłożenie w akcji powrotnej i zmniejszył stratę do jedynie 7 punktów. Po “2 minute warning” Kings do zwycięstwa brakowało jednak jedynie pierwszej próby. I co prawda biegaczowi gości udało się ją zdobyć, jednak po przejściu znaczników zamiast po prostu położyć się na ziemi zgubił on piłkę, która przeszła w posiadanie Rebels. Gospodarze w ostatniej akcji zdobyli przyłożenie, które zbliżyło ich na zaledwie jeden punkcik i zdecydowali się zagrać za dwa. Defensywie Kings udało się jednak zatrzymać Rebels przed własnym polem punktowym i to goście cieszyli się ze swojego pierwszego zwycięstwa.

PFL 2021 | Skrót meczu Silesia Rebels Katowice vs. Kraków Kings

3. Kraków Kings vs Lowlanders Białystok 17:24, week 9

Niesamowicie wyrównane spotkanie trzymające w napięciu od pierwszego, aż do ostatniego gwizdka sędziego. Gdy w ostatniej minucie spotkania Lowlanders mieli piłkę na połowie boiska wydawało się, że kibice licznie zgromadzeni tego dnia w Krakowie będą świadkami pierwszej dogrywki w historii Polskiej Futbol Ligi, jednak niesamowite, 45 jardowe podanie od Derricka Evansa do Konrada Mariańskiego w ostatnich sekundach tego pojedynku dało gościom zwycięstwo.

PFL 2021 | Skrót meczu Kraków Kings vs. Lowlanders Białystok

2. Tychy Falcons vs Warsaw Mets 40:37, week 7

Chyba najbardziej szalone oraz zdecydowanie najdłuższe spotkanie sezonu 2021. Łącznie 77 zdobytych punktów to rekord tegorocznej PFL1, a w samej czwartej kwarcie kibice mogli oglądać aż 5 przyłożeń i aż 35 zdobytych oczek! Zmieniające się co chwilę prowadzenie, wiele touchdownów i widowisko trwające aż 3,5h to przepis na drugie miejsce w naszym rankingu.

PFL 2021 | Skrót meczu Tychy Falcons vs. Warsaw Mets

Honorable mentions

Warsaw Mets vs Kraków Kings 34:28, week 10

Spotkanie ostatniej kolejki sezonu zasadniczego, które miało ogromny wpływ na późniejszy kształt play-offów. Mets w pewnym momencie czwartej kwarty prowadzili nawet 34:14, jednak fenomenalny powrót Kings do tego spotkania sprawił, że do samego jego końca kibice gospodarzy nie mogli być pewni zwycięstwa swoich pupili. Czy gdyby drużyna z Krakowa miała w ostatnim drivie dosłownie pół minuty więcej, to zdobyłaby zwycięskie przyłożenie? Tego już nigdy się nie dowiemy, a nam pozostaje ponowne zobaczenie skrótu tego spotkania.

PFL 2021 | Skrót meczu Warsaw Mets vs. Kraków Kings

Lowlanders Białystok vs Bydgoszcz Archers 14:21, week 6

W trakcie swojego perfect season Bydgoszcz Archers rozegrali tylko dwa mecze, które zakończyły się różnicą jednego posiadania. W 5. kolejce pokonali u siebie Warsaw Mets ośmioma punktami, a tydzień później w Białymstoku zmierzyli się w bardzo wyrównanym starciu z Lowlanders. Starcie na najwyższym krajowym poziomie i emocje do ostatniego gwizdka – czego chcieć więcej?

PFL 2021 | Skrót meczu Lowlanders Białystok vs. Bydgoszcz Archers

1. Warsaw Mets vs Silesia Rebels Katowice 21:26, wild card game

Tutaj wybór nie mógł być inny. Mecz fazy play-off, w którym losy zwycięstwa rozstrzygnęły się w nieprawdopodobnych okolicznościach w ostatnich sekundach spotkania. Przed meczem to rozpędzeni zwycięstwami w derbach Warszawy oraz w starciu z Kings gospodarze byli stawiani w roli faworytów, a mający swoje problemy Rebels byli z góry skazywani na pożarcie. Jednak to właśnie goście zdecydowanie lepiej zaczęli ten mecz zdobywając pierwsze przyłożenie tego spotkania, a na przerwę schodzili prowadząc 20:8. W drugiej połowie gospodarze wzięli się za odrabianie strat, a na 45 sekund przed końcem meczu Witold Szpotański wyprowadził Mets na prowadzenie 21:20. To nie załamało jednak Rebels, którzy błyskawicznie przemieścili się na połowę rywala, a następnie po zagraniu “hail mary” w 4. próbie na 4 sekundy przed zakończeniem meczu Ihor Łysenko zdobył zwycięskie przyłożenie.