Transferowa kampania – część 3.

Futbolowy sezon 2018 oficjalnie ruszy już za kilka godzin, więc jeszcze przed startem rozgrywek pora przyjrzeć się kolejnym wzmocnieniom polskich klubów. W ostatnich tygodniach dowiedzieliśmy się między innymi o kolejnych Amerykanach, których w tym roku zobaczymy na naszych boiskach.

Warsaw Sharks

„Importa” zobaczymy na pozycji rozgrywającego w ekipie Warsaw Sharks. Atakiem „Rekinów” w tym sezonie ma dyrygować Bradley Jones. 27-latek poza występami za Oceanem, ostatnio miał już okazję gry w Europie, reprezentując brytyjską uczelnię Durham University.

https://twitter.com/WarsawSharks/status/970623293941321728

Rhinos Wyszków

Grupowy rywal Sharks również nie próżnował i w ostatnim czasie ogłosił kilka ciekawych wzmocnień. Dwa nowe nabytki Rhinos grały w ubiegłym roku w stolicy. Z Warsaw Eagles do Wyszkowa powrócił Hubert Deptuła, który zasili drugą linię obrony „Nosorożców”. Michał Leśniarek ostatnio reprezentował natomiast Warsaw Dukes. Defensywny liniowy w 2015 roku miał okazję brać nawet udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski i swoim doświadczeniem będzie starał się pomóc już w sobotnim meczu przeciwko Olsztyn Lakers. Po rocznej przerwie do drużyny Rhinos wrócił także ofensywny liniowy Jakub Kosewski. Trzech graczy pozyskano z Ostrołęki, gdzie mieli oni okazję trenować w zespole KFA Kurpie, który dotychczas prezentował się kilkukrotnie w rozgrywkach PLFA 8. Karol Wesołowski gra na pozycji defensive backa, 18-letni Adrian Kocięcki jest running backiem, natomiast jako wide receiver „Nosorożców” zasilił Kacper Wojda.

Olsztyn Lakers

W Grupie B LFA1 każda z ekip ogłosiła wzmocnienia „last minute”. Na kilkanaście dni przed premierowym meczem Olsztyn Lakers poinformowali o pozyskaniu doświadczonego Kamila Janowskiego. Ten outside linebacker miał okazję grać nie tylko na polskich, ale i brytyjskich boiskach. Reprezentował kolejno Sabercats Sopot, Seahwks Gdynia B, Hastings Conquers, Seahawks Sopot, a w ubiegłym roku Sussex Thunder.

 

Angels Toruń

Teoretycznie najsłabszy zespół grupy obejmującej północ Polski, Angels Toruń nie ma w swoich szeregach jeszcze żadnego Amerykanina, lecz wiemy już, kto będzie odpowiedzialny za ich grę podaniową. Rozgrywającym „Aniołów” został Paweł Kubiak, reprezentujący dotychczas lokalnego rywala – Bydgoszcz Archers. „Boston” może występować również na kilku innych pozycjach w ofensywie, więc niemal na pewno zobaczymy go w 1. kolejce przeciwko Warsaw Sharks.

 

Wilki Łódzkie

W Łodzi postawili na stabilizację. Wilki przedłużyły owocną jak dotąd współpracę z Dexterem Russellem Juniorem. Amerykanin jest bardzo wszechstronnym zawodnikiem, którego w ubiegłym roku na boiskach PLFA 1 oglądaliśmy jako running backa, wide receivera, safety oraz returnera. Uznano go najlepszym zawodnikiem Wilków w poprzednim sezonie, za co zasłużył sobie aż dziewięcioma zdobytymi przyłożeniami. Sześć z nich zanotował jako biegacz, a trzy pozostałe osiągnął po podaniach Damiana Waszczyka.

Wilki Łódzkie na kolejny rok zatrzymały w swoich szeregach MVP ubiegłego sezonu, Dextera Russella Juniora, Foto: Slaweg – Foto

Kozły Poznań

Na „rynku transferowym” nie próżnowały również Kozły Poznań. W tym tygodniu poznaliśmy kolejne wzmocnienie klubu aspirującego do mistrzostwa PLFA. Do stolicy Wielkopolski po dwóch latach gry w Chorwacji powrócił Jędrzej Rudnicki. Ten defensywny, lub ofensywny liniowy reprezentował w ubiegłych sezonach barwy Zagreb Patriots.

 

Hammers Łaziska Górne

Do walki o awans z Grupy Południowej Topligi chcą natomiast włączyć się Hammers Łaziska Górne. Ma im w tym pomóc wzmocnienie zza Oceanu. Deceon Schumann występował dotychczas w USA, reprezentując Concordia St Paul University. 23-latek może występować zarówno w ataku jako wide receiver, jak i w obronie na pozycji defensive backa.

 

Leave a Reply

Translate »