W sezonie 2020 będziemy mogli śledzić trzy klasy rozgrywkowe

Doczekaliśmy się! Po ponad 9 miesiącach od zakończenia sezonu 2019 ruszą rozgrywki w roku 2020! Sezon seniorski rozpocznie się w ostatni weekend sierpnia turniejami LFA 9 w Olsztynie, Lublinie i Wałbrzychu, a zakończy 14 listopada Polish Bowl XV.

W sezonie 2020 będziemy mogli śledzić trzy klasy rozgrywkowe (jedenastoosobową LFA 1, a także dziewięcioosobowe LFA 9 i juniorskie LFA J). Na boiskach pojawi się łącznie 21 drużyn seniorskich (6 w LFA 1 oraz aż 15 w LFA 9). Po raz pierwszy w historii Ligi Futbolu Amerykańskiego zobaczymy w niej drużynę Warsaw Eagles (LFA 9), na występ której zgodziły się pozostałe kluby, biorące udział w rozgrywkach.

LFA 1

W jedynych tegorocznych jedenastoosobowych rozgrywkach weźmie udział 6 drużyn, a są to: Panthers Wrocław, Lowlanders Białystok, Tychy Falcons, Warsaw Mets, Silesia Rebels oraz Bydgoszcz Archers. W trakcie sezonu zasadniczego każda z drużyn rozegra po jednym spotkaniu z każdym z 5 rywali. Na podstawie wyników tych spotkań zostanie utworzona jedna wspólna tabela, która wyłoni 4 członków fazy play off. Sezon rozpocznie się 5 września meczami Lowlanders Białystok vs Silesia Rebels oraz Tychy Falcons vs Panthers Wrocław, natomiast zakończy 18 października spotkaniem Silesia Rebels vs Warsaw Mets. Półfinały zaplanowane są na weekend 31 października/1 listopada, a Polish Bowl XV na 14 listopada.

LFA 9

W najliczniejszej klasie rozgrywkowej będziemy mogli dopingować aż 15 drużyn, w skład których wchodzą: Olsztyn Lakers, Białe Lwy Gdańsk, Angels Toruń, Tytani Lublin, Rhinos
Wyszków, Warsaw Eagles, Miners Wałbrzych, Bielawa Owls, Wataha Zielona Góra, Armada Szczecin, Armia Poznań, Barbarians Koszalin, Wieliczka Dragons, Towers Opole oraz Rzeszów Rockets. W trakcie sezonu regularnego każda drużyna weźmie udział w 3 turniejach (w tym jeden z tych turniejów zorganizuje) grając na każdym z nich z 2 przeciwnikami. Daje nam to 6 meczów, na podstawie których ułożona zostanie jedna wspólna tabela dla wszystkich 15 drużyn. Na podstawie tabeli zostanie wyłoniona play offowa 8, które rozpoczną się ćwierćfinałami w weekend 17/18 października. Tydzień później (24/25 października) odbędą się półfinały, a finał LFA 9 planowany jest na 7 listopada.

JLFA

W rozgrywkach JLFA weźmie udział 10 drużyn. Podzielone na dwie grupy: Północ i Południe

Sezon 2020:

LFA1 (5 września – 14 listopada)

– Panthers Wrocław
– Lowlanders Białystok
– Tychy Falcons
– Warsaw Mets
– Silesia Rebels
– Bydgoszcz Archers

LFA9 (29 sierpnia – 7 listopada)

– Towers Opole
– Armia Poznań
– Wataha Zielona Góra
– WENGLORZ AZS UWM Olsztyn Lakers
– Rhinos Wyszków
– Armada Szczecin
– Miners Wałbrzych
– Rzeszów Rockets
– Angels Toruń
– Tytani Lublin
– Białe Lwy Gdańsk
– Bielawa Owls
– Barbarians Koszalin
– Warsaw Eagles
– Wieliczka Dragons

JLFA (29 sierpnia – 24 października)

Grupa Północna:
– Lowlanders Białystok
– Bydgoszcz Archers
– WENGLORZ AZS UWM Olsztyn Lakers
– Angels Toruń
– Warsaw Mets

Grupa Południowa:
– Bielawa Owls
– Panthers Wrocław
– Silesia Rebels
– Kraków Kings
– Tychy Falcons

Comments (2)

  1. Opole standartowo 1 krok do przodu 3 do tyłu

  2. Europa (nie) wraca do gry – Halftime.pl

    […] Mimo że pandemia koronawirusa nie odpuszcza, życie w naszym kraju poza pewnymi obostrzeniami wróciło do względnej normy. Niedawno otrzymaliśmy długo wyczekiwany oficjalny komunikat LFA o starcie tegorocznych rozgrywek. […]

Leave a Reply

Translate »