Walka o awans do fazy play-off

W sobotę 21.09 na boisko w Tychach wybiegną miejscowi Falcons B oraz Renegades. Spotkanie to będzie miało bardzo duże znaczenie, ponieważ obie drużyny cały czas liczą się w walce o awans do fazy play-offs.

Tychy Falcons B natomiast mają na koncie jeden tryumf i jedną porażkę. „Sokoły” okazały się lepsze od Świętych Częstochowa, ale podobnie jak Renegades ulegli Bielawie Owls. Tyszanom co prawda zostanie jeszcze do rozegrania mecz z Kings B, ale jego rezultat nie będzie miał znaczenia dla układu tabeli jeśli nie zdołają pokonać Renegades.

„Teraz skupiamy się na następnym meczu, analizujemy błędy z ostatniego starcia, bo to właśnie przez nie przegraliśmy. Do każdego meczu wychodzimy najmocniejszym składem, kontuzje które są nie wykluczają nikogo z gry. Półfinały to jest przynajmniej minimum dla naszej drużyny”Jakub Spyra, Tychy Falcons B

Trudno wskazać faworyta sobotniego starcia. Renegades zajmują drugą lokatę w tabeli Grupy Południowej, ale mają na koncie jedno spotkanie więcej od ekipy Falcons B. Drużyna z Dolnego Śląska zaliczyła zwycięstwa ze Świętymi Częstochowa oraz Kraków Kings B oraz uległa liderowi grupy – Bielawa Owls. Dla Renegades jest to pierwszy sezon w regularnych rozgrywkach ligowych, więc awans do fazy play-offs byłby dużym zaskoczeniem i wielkim sukcesem dla tak młodego klubu.

„Po Falcons B spodziewamy się ciężkiego meczu i walki o każdy jard. To drużyna „B”, a mecze z takimi drużynami są niezwykle ciężkie. Pierwszoligowy sztab trenerski oraz zawodnicy, którzy chcą się pokazać z jak najlepszej strony – już samo to stanowi swoistą zapowiedź niezwykle ciężkiego spotkania. Wygrana dałaby nam awans do play-offs, ale szczerze mówiąc przed sezonem nie myśleliśmy o tak odległych sprawach jak półfinały. Skupialiśmy się na bieżących sprawach i problemach towarzyszącym wszystkim nowo formującym się drużynom. Teraz gdy sezon toczy się na dobre i taka perspektywa się faktycznie pojawiła zrobimy wszystko, by wykorzystać nadarzającą się okazję. Niestety do meczu podejdziemy bez trzech podstawowych zawodników. Sprawy osobiste i zawodowe spowodowały, że nie będą mogli rozegrać tego spotkania. Nie jest to jednak dla nas coś nowego, przez cały sezon nie udało nam się zebrać pełnego składu właśnie przez względu na różne dodatkowe okoliczności.” Adam Matryba, Renegades Świdnica

Leave a Reply

Translate »