Walka o drugie miejsce w tabeli

Sezon zasadniczy LFA2 ma się już ku końcowi. Mimo tego zostało jeszcze kilka spotkań które z pewnością wywołają wiele emocji. Jednym z nich będzie mecz Miners Wałbrzych oraz Angels Toruń, czyli drużyn z odpowiadająco drugiego i trzeciego miejsca w grupie zachodniej zaplecza LFA1.

Miners pewnie zwyciężyli w ostatnim spotkaniu przeciwko Białym Lwom Gdańsk. Z pewnością są gotowi na ważne spotkanie przeciwko Angels. Wygrany tego spotkania przesunie się na drugie miejsce w tabeli grupy zachodniej. Górnicy pod dowództwem Austina Stubbsa są dobrze przygotowani. Ofensywa groźna zarówno w powietrzu jak i na ziemi, a do tego solidna obrona powinna zapewnić przeciwnikom sporo problemów. Pierwsze spotkanie przeciwko drużynie z Torunia Miners zwyciężyli. Jak będzie teraz? Niedługo się przekonamy!

„Przed nami wazne spotkanie, w ktorym jedziemy do Torunia by walczyc o utrzymanie drugiego miejsca w tabeli. Toruń to solidna drużyna z wieloma świetnymi zawodnikami. Ich amerykański Qb potrafi prowadzic grę podaniową. Jesteśmy przygotowani do tego meczu, zmotywowani jak nigdy. Chcemy zwyciężyć i dokonać czegoś wielkiego. Drugie miejsce w tabeli w sezonie gdy nikt na nas nie stawiał jest wyczynem i to nasz cel na tą chwilę. Nasz atak pomimo kiepskiej pogody w meczu z Gdańskiem pokazał ze ciężko nas w ataku zatrzymać, spora w tym zasluga fenomenalnego Austina Stubbsa, jesli utrzymamy forme zagramy w playoffach.”Paweł Sołtysiak, trener Miners Wałbrzych.

Angels rewanż grają u siebie. Ostatnie spotkanie przeciwko Jaguars dosyć pewnie wygrali. Jednak trzeba pamiętać również, że rozegrali trudny mecz w Gdańsku przeciwko Białym Lwom, które zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Gra Aniołów opiera się głównie na ataku podaniowym pod kierownictwem Matthew Kershey’a. Doświadczony QB potrafi znajdować luki w obronie przeciwników i odpowiednio je wykorzystywać. Doliczmy do tego niezłą defensywę i tworzy nam się solidna paczka. Jeżeli wystarczy ona aby pokonać Miners Angels mogą znaleźć się na drugim miejscu tabeli. Czeka nas ważny pojedynek w postaci Kershey vs Stubbs. Spodziewamy się dużych emocji już w tą sobotę o godzinie 14 na boisku przy Szosie Chełmińskiej w Toruniu!

Pierwsze spotkanie z Miners zakończyło się dla nas porażką- myśle, że głównym powodem była bardzo mała ilość zawodników, która mogła zagrać w tym meczu z wielu przyczyn. Tym razem spotkanie odbędzie się na naszym terenie co bardzo pozytywnie wpływa na morale oraz ilość zawodników. Drugim aspektem działającym na naszą korzyść jest możliwość podleczenia urazów oraz czas na dopracowanie zagrywek z racji dwutygodniowej przerwy od ostatniego meczu. Myśle ze szykuje się bardzo widowiskowy mecz pełen emocji i wyrównanej walki.Mateusz Frela, Angels Toruń.

Leave a Reply

Translate »