Pierwszy oficjalny mecz: 23 marca 2019
Największe sukcesy: wild card LFA1 2019, 5. miejsce LFA1 2020
Wynik w 2020: 5. miejsce w LFA1
Prezes: Anna Kadzikiewicz
Trener główny w nadchodzącym sezonie: Jake Hale
Najważniejsi zawodnicy w nadchodzącym sezonie: David Ash (QB), Jan Omelańczuk (WR), Daniel Tarnawski (DL), Zachary Blair (LB), Daniel Docal (DB)
Sezon 2020 był dla stołecznej drużyny bardzo trudny. Pomimo sporych aspiracji, Warsaw Mets mieli bardzo duże problemy (szczególnie w ofensywie) w większości spotkań i nie licząc ostatniego meczu z Silesia Rebels zdobyli jedynie 7 punktów. Głównym powodem słabej dyspozycji Mets była decyzja o powierzeniu pozycji rozgrywającego w ręce nominalnego defensive backa, TJa Richardsona. To spowodowało, że atak był bardzo jednowymiarowy, gra podaniowa praktycznie nie była zagrożeniem dla rywali Warszawskiej drużyny, a ofensywa Mets zagrała poprawnie jedynie w meczu z Rebels, w którym zdobyli 35 punktów (w poprzednich meczach ofensywa zdobyła całe 0 punktów, jedyne przyłożenie we wcześniejszych spotkaniach było autorstwa defensywy). Słaby sezon spowodował rozstanie zarówno z Richardsonem, jak i z trenerem głównym, Matheusem Diasem. Nowym HC został Jake Hale, który był pierwszym ogłoszonym przez Mets nabytkiem, a karuzela transferowa dopiero się rozpoczynała…
Kilka dni później Mets ogłosili jeden ze zdecydowanie najciekawszych ruchów w historii futbolu amerykańskiego w Polsce. Nowym rozgrywającym stołecznej ekipy został David Ash, były podstawowy QB Texas Longhorns, drużyny doskonale znanej wszystkim pasjonatom. Dlaczego więc zawodnik z takim CV trafił do PFL? Ash od 2014 roku tak naprawdę nie grał w futbol z powodów medycznych, w 2017 roku co prawda był na wiosennym campie Caroliny Panthers, ale nie załapał się nawet do szerokiej, 90 osobowej kadry na początek okresu przygotowawczego. Czy w takim razie zawodnik z poważnymi problemami medycznymi (które jednak podobno są już za nim) wytrzyma trudy całego sezonu? Mets i na tą ewentualność się zabezpieczyli, a ich koordynatorem ofensywy został Chris Forcier, były rozgrywający Panthers Wrocław. Prawdopodobnie, jeżeli (odpukać) David Ash nie będzie mógł dokończyć sezonu, w jego miejsce będzie mógł wejść ktoś, kto zna już system i praktycznie “z marszu” będzie gotowy do gry. Niezależnie od tego kto będzie QB, jego podania łapać będą między innymi WR Jan Omelańczuk, a także wschodnioeuropejskie wzmocnienia WR Chris Andrukonis oraz TE Nikita Venhryn.
W obronie dużą stratą dla Mets jest transfer Arkadiusza Cieśloka do Bydgoszcz Archers, jednak nawet pomimo tego defensywa stołecznej drużyny powinna być mocniejsza niż rok temu. Nowym LB Warsaw Mets został dobrze znany kibicom, były zawodnik Lowlanders Białystok Zachary Blair. Bezpośrednio z Podlasia do Warszawy przenieśli się również DB Jędrzej Smolarski oraz zastępstwo dla Cieśloka, znakomity DL Daniel Tarnawski. Dodatkowo, kilkanaście dni temu Warszawska ekipa poinformowała o zakontraktowaniu DB grającego w GFL1, Daniela Docala. Defensywa Mets już w 2020 roku była bardzo dobra i zdecydowanie ciągnęła całą drużynę, a z powyższymi wzmocnieniami ma potencjał na bycie najlepszą formacją w całej PFL!
Nieudany sezon 2020 na pewno zmotywował Warsaw Mets do jeszcze cięższej pracy w tegorocznym offseason. Czy to wystarczy, aby odrobić stratę do rywali i powalczyć o mistrzostwo Polski już w tym sezonie? Na pewno Mets będą ciekawą drużyną do oglądania i mają potencjał, aby sprawić kilka niespodzianek.
Profil drużyny dostępny jest również na naszej stronie pod adresem: https://halftime.pl/klub/warsaw-mets/