Wieliczka Dragons – profil klubu w sezonie 2021

Pierwszy oficjalny mecz: 12 września 2020
Największe sukcesy: samo stworzenie klubu i ludzie zebrani wokół niego
Wynik w 2020: 14. miejsce w LFA9
Prezes: Rolf Helers
Trener główny w nadchodzącym sezonie: Tim Bishop

Wieliczka Dragons to w dużej mierze inicjatywa – Rolfa Helersa. Jednym z decydujących czynników była oczywiście zasada „jedno miasto – jeden klub”, stąd dość nieoczywisty wybór Wieliczki. Duńczyk wiedział jednak, że jest tam klimat i mocne wsparcie lokalnego sportu. Fani także dotychczas pokazywali, że było warto. Największym osiągnięciem „Smoków” jest sam fakt, że po prostu są i stworzyli podwaliny na przyszłość. A zaczęło się przecież wcale nie tak źle, bo od niskiej porażki 0:7 z Rzeszów Rockets.

Zespół to przede wszystkim lokalni gracze. – Trudno mi kogoś wyróżnić, bo cały zespół jest ważny. Nie mamy rozgrywającego z NFL ani jakiejś znakomitej linii ofensywnej, ale liczy się po prostu drużyna i trzymanie się razem. Mieliśmy jednak kilku mocnych graczy w zeszłym roku, w tym importówprzyznał Rolf Helers.

Okres pandemii mocno doświadczył klub, który przez koronawirusa i kontuzje stracił kilku zawodników. Zmiany w składzie były więc wymuszone. W ostatnich tygodniach poinformowano o zagranicznych wzmocnieniach w osobach: Karlis Brauns, Oleksandr Melnychuk, Peter Stevanak i Yevheniy Yustman. Od stycznia zawodnicy spotykali się na treningach dwa razy w tygodniu. Z uwagi na obostrzenia nie udało się rozegrać żadnego sparingu, więc ligę Dragons rozpoczną z marszu. – Aktualnie mamy 45 ludzi, czyli podobnie jak w poprzednim roku – zdradził szef klubu.

Oprócz Tima Bishopa jako głównego trenera sztab szkoleniowy tworzą też koordynator obrony Gawin Campbell i koordynator ofensywy Casper Rasmussen. Za linię ofensywną odpowiada Tom Mackay, który grał w Towers Opole, ale też ogólnie w Europie. Do tego dochodzi Karol Górkiewicz, który od dawna jest częścią ekipy trenerskiej.

Jesteśmy podekscytowani tym, co przyniesie sezon. Cel jest jeden – wygrać drugą ligę. Jesteśmy naprawdę ambitni zakończył Rolf Helers.

Profil drużyny dostępny jest również na naszej stronie: https://halftime.pl/klub/wieliczka-dragons/

Leave a Reply

Translate »