Wiemy jak będzie wyglądała LFA1!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Liga Futbolu Amerykańskiego przedstawia nam coraz więcej faktów dotyczących systemu przyszłorocznych rozgrywek. Dzisiaj poznaliśmy podział na grupy LFA1, w której wystąpi 12 zespołów.[/vc_column_text][vc_column_text]Najwyższa klasa rozgrywkowa została podzielona na trzy grupy. W pierwszej zagrają 4 najsilniejsze kluby w naszym kraju – Panthers Wrocław, Seahawks Gdynia, Lowlanders Białystok i Tychy Falcons. W skład grupy B weszli Warsaw Sharks, Olsztyn Lakers, Rhinos Wyszków i Angels Toruń, a w C zaprezentują się Kraków Kings, Silesia Rebels, Wilki Łódzkie i Patrioci Poznań.

W sezonie zasadniczym każdy z zespołów rozegra osiem spotkań. W systemie mecz i rewanż odbędzie się to wewnątrz każdej z grup, natomiast wszystkie ekipy czeka jeszcze po jednym starciu z klubami z pozostałych dwóch grup. Ciekawie została przemyślana kwestia awansu do półfinałów. Uprzywilejowana z oczywistych względów została najmocniej obsadzona grupa A, a której dwa najlepsze zespoły wywalczą bezpośredni awans do 1/2, natomiast pozostałe dwie drużyny czekają starcia o dziką kartę z triumfatorami grup B i C.

LFA1 wystartuje 17 marca, natomiast finał zaplanowany jest na 28 lipca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Szczegóły zaplecza elity, czyli LFA2 mają zostać zaprezentowane jutro.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”2651″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_text_separator title=”autor: Mariusz Kańkowski – grafika: Lunatic Agency” color=”turquoise” add_icon=”true”][/vc_column][/vc_row]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *