Wiemy jak będzie wyglądała LFA1!

Liga Futbolu Amerykańskiego przedstawia nam coraz więcej faktów dotyczących systemu przyszłorocznych rozgrywek. Dzisiaj poznaliśmy podział na grupy LFA1, w której wystąpi 12 zespołów.

Najwyższa klasa rozgrywkowa została podzielona na trzy grupy. W pierwszej zagrają 4 najsilniejsze kluby w naszym kraju – Panthers Wrocław, Seahawks Gdynia, Lowlanders Białystok i Tychy Falcons. W skład grupy B weszli Warsaw Sharks, Olsztyn Lakers, Rhinos Wyszków i Angels Toruń, a w C zaprezentują się Kraków Kings, Silesia Rebels, Wilki Łódzkie i Patrioci Poznań.

W sezonie zasadniczym każdy z zespołów rozegra osiem spotkań. W systemie mecz i rewanż odbędzie się to wewnątrz każdej z grup, natomiast wszystkie ekipy czeka jeszcze po jednym starciu z klubami z pozostałych dwóch grup. Ciekawie została przemyślana kwestia awansu do półfinałów. Uprzywilejowana z oczywistych względów została najmocniej obsadzona grupa A, a której dwa najlepsze zespoły wywalczą bezpośredni awans do 1/2, natomiast pozostałe dwie drużyny czekają starcia o dziką kartę z triumfatorami grup B i C.

LFA1 wystartuje 17 marca, natomiast finał zaplanowany jest na 28 lipca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Szczegóły zaplecza elity, czyli LFA2 mają zostać zaprezentowane jutro.

autor: Mariusz Kańkowski - grafika: Lunatic Agency

Leave a Reply

Translate »